Kuchyně

Jak správně vybrat dřezovou baterii?

Vybíráte novou dřezovou vodovodní baterii, ale nevíte si rady? S ohledem na bohatou nabídku je nejistota úplně normální. Měli byste však mít na paměti, že k hlavním kritériím nepatří jen cena a design. Chcete-li být s baterií naprosto spokojeni, měli byste zohlednit také odolnost a životnost materiálu, praktičnost ovládání a celkový uživatelský komfort. Odborníci z internetového železářství Absolut nám prozradili, jak při výběru vodovodní baterie postupovat.

Vodovodní dřezová baterie je důležitým kuchyňským prvkem, ale vybrat tu „správnou“ je pro neznalého člověka pořádně zapeklitý úkol. V prvé řadě se budete muset rozhodnout pro způsob ovládání. V nabídce sice stále narazíte na kohoutkové varianty, nicméně praktičtější je pákové ovládání, protože umožňuje citlivější nastavení teploty a mimo to i úspornější provoz. Pro použití u dřezu jsou pákové baterie ideální.

Chcete-li v dlouhodobém časovém horizontu ušetřit, měla by vás zajímat termoregulace vody. Baterie se vyrábí jako směsové a termostatické. Úspornější jsou ty termostatické, protože dokáží udržet vodu v požadované teplotě i bez ohledu na teplotu v potrubí. Nebudete muset čekat na to, až „konečně poteče teplá“.

Při výběru hraje roli také vhodné umístění. Nejprodávanější variantou jsou stojánkové baterie, které lze použít pro klasický i zapuštěný dřez. Lze je namontovat na dřez nebo přímo na kuchyňskou desku. Další možností je nástěnná baterie, u které si musíte pohlídat rozteč.

Dřezová baterie může mít plastovou kartuš (příp. kartuš z jiného levnějšího materiálu), která není tak odolná jako kvalitní keramická. Proto raději investujte do dražšího, ale mnohem odolnějšího modelu s keramickou kartuší – budete mít jistotu, že baterie nezačne prokapávat. A co se týče materiálu, ze kterého je vyrobeno tělo, ideální je slitina nebo mosaz pro jednoduchou údržbu a odolnost vůči teplotním šokům.

Nyní již víte, na co se při výběru zaměřit. Svou novou dřezovou baterii najdete na www.zelezarstvi-absolut.cz!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.