Kuchyně

Jak správně vybrat dřezovou baterii?

Vybíráte novou dřezovou vodovodní baterii, ale nevíte si rady? S ohledem na bohatou nabídku je nejistota úplně normální. Měli byste však mít na paměti, že k hlavním kritériím nepatří jen cena a design. Chcete-li být s baterií naprosto spokojeni, měli byste zohlednit také odolnost a životnost materiálu, praktičnost ovládání a celkový uživatelský komfort. Odborníci z internetového železářství Absolut nám prozradili, jak při výběru vodovodní baterie postupovat.

Vodovodní dřezová baterie je důležitým kuchyňským prvkem, ale vybrat tu „správnou“ je pro neznalého člověka pořádně zapeklitý úkol. V prvé řadě se budete muset rozhodnout pro způsob ovládání. V nabídce sice stále narazíte na kohoutkové varianty, nicméně praktičtější je pákové ovládání, protože umožňuje citlivější nastavení teploty a mimo to i úspornější provoz. Pro použití u dřezu jsou pákové baterie ideální.

Chcete-li v dlouhodobém časovém horizontu ušetřit, měla by vás zajímat termoregulace vody. Baterie se vyrábí jako směsové a termostatické. Úspornější jsou ty termostatické, protože dokáží udržet vodu v požadované teplotě i bez ohledu na teplotu v potrubí. Nebudete muset čekat na to, až „konečně poteče teplá“.

Při výběru hraje roli také vhodné umístění. Nejprodávanější variantou jsou stojánkové baterie, které lze použít pro klasický i zapuštěný dřez. Lze je namontovat na dřez nebo přímo na kuchyňskou desku. Další možností je nástěnná baterie, u které si musíte pohlídat rozteč.

Dřezová baterie může mít plastovou kartuš (příp. kartuš z jiného levnějšího materiálu), která není tak odolná jako kvalitní keramická. Proto raději investujte do dražšího, ale mnohem odolnějšího modelu s keramickou kartuší – budete mít jistotu, že baterie nezačne prokapávat. A co se týče materiálu, ze kterého je vyrobeno tělo, ideální je slitina nebo mosaz pro jednoduchou údržbu a odolnost vůči teplotním šokům.

Nyní již víte, na co se při výběru zaměřit. Svou novou dřezovou baterii najdete na www.zelezarstvi-absolut.cz!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.