Ekokůže není kůže aneb nenechte se nepálit při výběru sedací soupravy

Kůže je v oblasti interiérového designu symbolem luxusu a mezi nejtypičtější představitele segmentu bezesporu patří kožené sedací soupravy. Přemýšlíte-li nad tím, jak pozvednout úroveň bydlení, nebojte se po sedačce z kůže sáhnout. Přesvědčíme vás, že jde o znamenitou volbu, které rozhodně nebudete litovat!

Na pravé kůži se potit nebudete

Vše má své pro a proti a ani kožené sedačky nejsou výjimkou. Mají své klady i zápory a protože nepatří mezi levný nábytek, měli byste koupi dobře zvážit. Zdaleka nejdůležitější je výběr solidního prodejce, který vám prodá soupravu z pravé kůže a nikoliv syntetického materiálu. Ten je na první pohled k nerozeznání, ale jeho vlastnosti nejsou ani zdaleka tak dobré. A jsou to právě podvodníci, kvůli kterým laik nabude dojmu, že je kůže nepříjemná a uživatel se na ní potí a lepí. Takzvaná eko kůže je vyrobena z polyuretanu nebo PVC a ten je skutečně neprodyšný. V případě pravé přírodní kůže ze zvířete se podobných nešvarů nemusíte obávat. Tedy za předpokladu, že je výrobce neprobarvil nekvalitním barvivem, které ucpalo póry.

Mezi nejlepší materiály patří licová hovězí kůže, která se probarvuje máčením. Horní vrstva bývá hladká, ale i hrubší, což o kvalitě nerozhoduje. Poměrně často se můžete setkat také s atypickou úpravou v podobě krokodýlí, pštrosí, patinové, reliéfové nebo broušení kůže.

Ideální volba pro alergiky

Mezi největší výhody (pomineme-li vysokou estetickou hodnotu) patří hygienická nezávadnost, kterou ocení především alergici. Na kožených sedačkách se nedrží zvířecí chlupy, prach a další nečistoty, které se tak rády usazují v látce. Dojde-li k potřísnění potravinami, nemusíte se bát hloubkového znečištění. Údržba kůže je jednoduchá, ale je nezbytné používat kvalitní přípravky.

Levné kožené sedačky? Z ekokůže ano, z pravé nikoliv!

Kožené sedací soupravy jsou nadčasové a nepodléhají trendům tak často jako nábytek z jiných materiálů. Rozhodnete-li se do ní investovat, můžete si být jistí, že vám doma bude dělat ostudu ani za deset let. Dejte si však pozor na cenu. Příliš levné kožené sedačky nejsou vyrobeny z pravé kůže a to i přesto, že vám to prodejce ze všech sil tvrdí. Důvod je prostý, cena kvalitního materiálu je sama o sobě vysoká a prodejce vám logicky nemůže nabídnou za méně než je výrobní cena...

Chcete-li mít jistotu, že při nákupu neprohloupíte, poohlédněte se po vysněné soupravě v prověřeném e-shopu nejlepsi-nabytek.cz. Nabízený sortiment je vysoce kvalitní a pochází z dílen předních světových výrobců. Máte-li pochybnosti a neradi byste nákup uspěchali, vydejte se do showroomu v Lounech, kde si můžete zboží prohlédnout a osahat na vlastní. S výběrem vám navíc poradí kvalifikovaní specialisté, kteří s vámi výběr zkonzultují.