Dopřejte svému pejskovi luxusní pelíšek

Tak jako my lidé trávíme spoustu času v posteli, odpočívají naši čtyřnozí přátelé v pelechu. Jenomže zatímco my si svou matraci můžeme vybrat dle libosti, mazlíčci jsou v tomto ohledu zcela odkázání na nás. A pokud svého pejska berete jako právoplatného člena rodiny, měli byste mu dopřát dokonalé místo pro relaxaci. Nevíte-li kudy kam, inspirujte se následujícími praktickými tipy. Prozradíme vám, jak vybrat pelíšek pro psy.

Nepodceňujte velikost pelechu

Jak by se vám spalo na posteli, ze které vám trčí nohy? Podobně byste měli přistupovat i k výběru pelíšku. Měl by být dostatečně velký, aby se do něj pejsek pohodlně vešel. Bude-li o trochu větší (aby se mohl libovolně natáhnout), rozhodně neuděláte chybu. Pro menší a bojácnější plemena jsou vhodné uzavřené psí pelíšky, které vypadají jako psí bouda. Jsou ze všech stran uzavřené a zvíře v nich má pocit bezpečí. pelech pro psa

Měkoučký, nebo tvrdší?

I v tomto ohledu jsou na tom naši chlupatí přátelé podobně jako my. Většina lidí preferuje matrace, které nejsou příliš měkké, ale ani tvrdé. Pelechy pro psy by měly být právě takové. Neváhejte investovat do kvalitního výrobku, který pejskovi poskytne adekvátní komfort. Nezapomeňte, že jsou náchylní na poškození kloubů a pohybové soustavy, čemuž zabrání pouze dostatečně pohodlný pelech. Je více než vhodné, aby měl pevnou spodní část, která nebude propouštět chlad. Součástí většiny modelů bývá nadýchaný polštářek, na kterém se znavenému zvířeti usíná jedna radost.

Psí pelíšek jako designový doplněk

Možná jste přítomnost psího pelíšku považovali za jakési nutné zlo, které vám narušovalo celkovou harmonii interiéru. V tom případě by vás měly zajímat luxusní designové pelechy, které se budou u vás doma vyjímat. Pořizovací cena bývá vyšší, nicméně nezaplatíte jen za estetický dojem. Dražší pelechy mají velmi pevnou konstrukci a svým vysokým komfortem uspokojí i ty nejnáročnější pejsky. luxusní pelíšek Tip na závěr: Ať už si vyberete klasiku, nebo okázalý luxus, poohlédněte se po něm na u specializovaného prodejce na www.mujmazlik.cz.

Publikováno: 18. 01. 2015

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: designové psí pelechy | luxusní psí pelechy