Skvělé tipy

Vyměňte osvěžovače za bytový parfém a provoňte své bydlení zdravě

Každé bydlení má své nezaměnitelné aroma a zda ho vy i vaši blízcí označíte za vůni, nebo naopak zápach, je jen na vás. Pokud vás během návštěvy u přátel zaujala poměrně intenzivní, ale ne vlezlá a už vůbec ne nepříjemná vůně, zřejmě jste se setkali s takzvaným bytovým parfémem. Jde o vůbec nejlepší způsob, jak navodit v interiéru dokonalou atmosféru a dlouhodobě přebít nepříjemné pachy. Ověžovače vzduchu, které jste využívali doposud, už nebudete potřebovat. Ty totiž bytovým parfémům nesahají ani po kotníky. Nevěříte? Přesvědčíme vás!

Osvěžovače mohou být nebezpečné

Osvěžovače vzduchu jsou velmi oblíbené a to především kvůli nízké pořizovací ceně. Ta je ovšem zavádějící, ale k tomu se dostaneme později. Osvěžovač sice dokáže přebít momentální zápach (nejčastěji se využívají zejména na WC) a některé byt do jisté míry provoní, ale efekt netrvá příliš dlouho. Alternativou jsou osvěžovače s časovým spínačem, které obsah vypouští v pravidelných intervalech.

Hlavním důvodem, proč jsou osvěžovače nevhodné, je fakt, že obsahují spoustu škodlivých látek, které se mohou negativně projevit na našem zdraví. Výzkum Evropského sdružení pro ochranu spotřebitelů prokázal, že drtivá většina osvěžovačů, ale také vonných tyčinek a svíček obsahuje rakovinotvorné látky (benzen, formaldehyd…) a při doteku se z nich do pokožky vstřebávají ftaláty. Ty navíc vdechujeme, protože se uvolňují i do okolního prostředí. Podle odborníků je přítomnost v takto „provoněné“ domácnosti mnohonásobně horší než bezprostřední působení výfukových plynů. Kromě karcinogenů obsahují také alergeny a dráždivé látky, které mohou ohrozit astmatiky nebo lidi s chronickou bronchitidou. I zdraví lidé se mohou při dlouhodobém používání osvěžovačů potýkat s poškozením sliznice a problémy s nervovou soustavou. A právě v tom tkví výhoda bytových parfémů.

Nechte voněť přírodu

Bytové parfémy jsou založeny na bázi přírodních látek, které nijak nepoškozují zdraví a na rozdíl od osvěžovačů lze jejich intenzitu regulovat. Mají podobu flakonků s vůní, do které se ponoří libovolné množství ratanových tyčinek. Ty parfém nasávají a postupně ho uvolňují do okolního prostředí, ve kterém se rovnoměrně rozplyne.

Cena bytových parfému bývá mnohonásobně vyšší než cena osvěžovačů, ale protože vydrží podstatně déle, v konečném součtu výrazně ušetříte. Kvalitní bytový parfém vydrží vonět i více než rok a na své si přijdou i milovníci vkusných doplňků – flakonky se vyrábí v nejrůznějších designových provedeních a radost se na ně dívat.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.