Vyměňte osvěžovače za bytový parfém a provoňte své bydlení zdravě

Každé bydlení má své nezaměnitelné aroma a zda ho vy i vaši blízcí označíte za vůni, nebo naopak zápach, je jen na vás. Pokud vás během návštěvy u přátel zaujala poměrně intenzivní, ale ne vlezlá a už vůbec ne nepříjemná vůně, zřejmě jste se setkali s takzvaným bytovým parfémem. Jde o vůbec nejlepší způsob, jak navodit v interiéru dokonalou atmosféru a dlouhodobě přebít nepříjemné pachy. Ověžovače vzduchu, které jste využívali doposud, už nebudete potřebovat. Ty totiž bytovým parfémům nesahají ani po kotníky. Nevěříte? Přesvědčíme vás!

Osvěžovače mohou být nebezpečné

Osvěžovače vzduchu jsou velmi oblíbené a to především kvůli nízké pořizovací ceně. Ta je ovšem zavádějící, ale k tomu se dostaneme později. Osvěžovač sice dokáže přebít momentální zápach (nejčastěji se využívají zejména na WC) a některé byt do jisté míry provoní, ale efekt netrvá příliš dlouho. Alternativou jsou osvěžovače s časovým spínačem, které obsah vypouští v pravidelných intervalech. Hlavním důvodem, proč jsou osvěžovače nevhodné, je fakt, že obsahují spoustu škodlivých látek, které se mohou negativně projevit na našem zdraví. Výzkum Evropského sdružení pro ochranu spotřebitelů prokázal, že drtivá většina osvěžovačů, ale také vonných tyčinek a svíček obsahuje rakovinotvorné látky (benzen, formaldehyd...) a při doteku se z nich do pokožky vstřebávají ftaláty. Ty navíc vdechujeme, protože se uvolňují i do okolního prostředí. Podle odborníků je přítomnost v takto „provoněné“ domácnosti mnohonásobně horší než bezprostřední působení výfukových plynů. Kromě karcinogenů obsahují také alergeny a dráždivé látky, které mohou ohrozit astmatiky nebo lidi s chronickou bronchitidou. I zdraví lidé se mohou při dlouhodobém používání osvěžovačů potýkat s poškozením sliznice a problémy s nervovou soustavou. A právě v tom tkví výhoda bytových parfémů.

Nechte voněť přírodu

Bytové parfémy jsou založeny na bázi přírodních látek, které nijak nepoškozují zdraví a na rozdíl od osvěžovačů lze jejich intenzitu regulovat. Mají podobu flakonků s vůní, do které se ponoří libovolné množství ratanových tyčinek. Ty parfém nasávají a postupně ho uvolňují do okolního prostředí, ve kterém se rovnoměrně rozplyne. Cena bytových parfému bývá mnohonásobně vyšší než cena osvěžovačů, ale protože vydrží podstatně déle, v konečném součtu výrazně ušetříte. Kvalitní bytový parfém vydrží vonět i více než rok a na své si přijdou i milovníci vkusných doplňků – flakonky se vyrábí v nejrůznějších designových provedeních a radost se na ně dívat.