Dokonalá garážová vrata – šperk celého domu

Většina z nás klade při zařizování svého domova velký důraz především na jeho interiér. Daleko menší pozornost pak věnujeme tomu, jak vypadá náš dům zvenku. Přitom je to právě exteriér, který vytváří důležitý první dojem.

Funkčnost, bezpečnost a spolehlivost

Nedílnou součást domu představují garážová vrata, která zaujímají velkou, a tím pádem nepřehlédnutelnou plochu. Minimálně jeden automobil najdeme prakticky v každé domácnosti, vlastní garáž proto není známkou luxusu, ale praktickým řešením, které naše motorové vozidlo uchrání nejen před případnými zloději, ale i před nepříznivým počasím. K hlavním kritériím při výběru vrat by proto měla patřit kvalita, která jde ruku v ruce s funkčností. Přílišná spořivost není na místě, vždyť vrata nám musí spolehlivě sloužit 365 dní v roce. Postrádat by rozhodně neměla ochranné prvky, které zabrání úrazům a nehodám v podobě sevřených rukou a různých zhmožděnin. Informovat se nezapomeňte také na to, jestli je možné otevřít je i v případě výpadku elektrického proudu.

Estetická stránka

Funkčnost, bezpečnost a spolehlivost ovšem nejsou jedinými vlastnostmi, které od kvalitních garážových vrat očekáváme. Stále větší důraz klademe na jejich estetickou stánku. Pozornost soustřeďujeme na to, jak vypadají, jestli budou ladit s okny, plotem, fasádou a vůbec s celým okolím domu a nebudou působit jako pěst na oko. Sortiment je dnes hodně široký, ať už jde o styly, designy, materiály, barvy i ceny. V podstatě tak máme volnou ruku a jediné, čím jsme limitováni, je prostor a naše fantazie.

Originalita a jedinečnost

Trendy vrat se neustále mění. Tradičně největší oblibě se ale těší ta z přírodních materiálů, které domov co nejvíce přibližují přírodě. Pokud se vám ale toto povedení zdá trošku fádní a toužíte spíš po něčem jedinečném a opravdu originálním, pak vsaďte na novou a vskutku unikátní technologii digitálního tisku Dura Print. Díky ní můžete design garážových vrat přizpůsobit třeba svojí náladě, speciální metoda digitálního tisku totiž nabízí opravdu neomezené možnosti. Vytisknout lze prakticky cokoli – od libovolných obrázků, fotografií, nápisů, ale klidně i loga firem. Kreativitě se zkrátka meze nekladou. Tak splňte si sen o dokonalém domově a pořiďte si vrata, která budou přesným odrazem vaší osobnosti!

Publikováno: 26. 09. 2018

Kategorie: Garáž

Autor: Adam