Chcete zase klidně spát? Nechte svůj majetek střežit IP kamerou!

Soukromí patří mezi nejdůležitější věci, které máme a měli bychom si ho hlídat jako oko v hlavě. Pokud jste instalovali mříže a vyměnili dveře za bezpečnostní variantu, ale stále se doma necítíte bezpečně, měli byste zvážit vlastní monitorovací systém. Díky kameře budete mít přehled o všem, co se u vás „šustne“, ale to není všechno. Pro potencionálního zloděje, který si na váš majetek brousí zuby, působí přítomnost kamery podobně jako strašák na hejno vran.

Proč IP kamery nahradily analogové varianty?

V minulosti se k monitorování využívaly analogové kamery, které, jakožto jednosměrná zařízení, posílaly signál do videorekordéru. V posledních letech je vytlačují moderní IP kamery, které signál přenáší dvousměrně a to je předurčilo k mnohostrannému využití. Ještě jste o IP kamerách neslyšeli a netušíte, co si pod nimi představit? IP kamery zachycují a vysílají živé záběry přes IP síť a vy je můžete sledovat lokálně, ale také na libovolnou vzdálenost. Třeba prostřednictvím smartphonu, kterým můžete kameře zadávat nejrůznější pokyny. Samozřejmě záleží na konkrétním typu zařízení, ale dražší varianty toho umí velmi mnoho. Zvolíte-li kupříkladu natáčivou variantu, budete moct kameru natáčet i do jiných úhlů, zoomovat atd.

Je nasnímaný obraz kvalitní?

Co se týče kvality nasnímaného obrazu, je díky přítomnosti IR cut filtru velmi dobrá a to i u levnějších modelů. Ty lepší umí natáčet videosekvence v rozlišení až 2592×1920 a většinou jsou vybaveny infrapřisvícením pro perfektní obraz v noci na delší vzdálenosti. A ani tím funkce IP kamer nekončí. Vzhledem k tomu, že jde o kombinace počítače s kamerou, jsou zařízení snadno programovatelná pro specifické podmínky. Mezi nejzajímavější funkce patří detekce pohybu a automatické odesílání SMS zprávy nebo e-mailu s pořízenou fotografií – přesně tak, jak to dělají fotopasti.

Kolik taková legrace stojí?

Ceny vás mile překvapí. Poměrně kvalitní IP kameru pořídíte kolem 3 000 Kč a za špičkové modely dáte zhruba trojnásobek. Pokud vás možnost, jak efektivně chránit svůj majetek, zaujala, nezapomeňte se podívat do specializovaného e-shopu na www.prodejipkamer.cz. Mezi značkovými IP kamerami si jistě vyberete svého favorita, který se postará o váš klidný spánek.

Publikováno: 12. 03. 2014

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: bezpečnostní ip kamery | co je to ip kamera | ip kamera | ip kamery