Hygiena může být potěšením

V koupelně trávíme obrovské množství času a podle toho by také měla vypadat. Každý, kdo se ve své koupelně necítí dobře, podvědomě zanedbává hygienu a jen těžko sám sebe přemluví, aby v ní pobyl déle než je nezbytně nutné. V moderní a perfektně zařízené koupelně je situace zcela odlišná – budete muset ostatním členům rodiny vysvětlovat, proč vím zabere mytí zubů dobrou půlhodinku a sprchování snad věčnost. Pokud jste se k rekonstrukci té vaší koupelny prozatím nedostali, pravděpodobně se vám bude hodin pár tipů, které vám ji pomohou realizovat ruku v ruce s moderními trendy a zároveň za přijatelnou cenu. Pěkná koupelna totiž nemusí být drahá.

Základem je prostor a barva

Předtím, než se pustíte do samotní rekonstrukce koupelny, je třeba promyslet celkové uspořádání interiéru. Týká se to zejména bytových jader v panelových domech, které jsou svými „kompaktními“ rozměry proslulé. Máte-li možnost, vybourejte příčku mezi záchodem a vaše titěrná koupelnička nabude přijatelné velikosti. Na druhou stranu je třeba zvážit, zda koupelnozáchod nenaruší chod domácnosti (platí pro rodiny s více členy) – ranní fronty před takovou koupelnou dokáží pěkně otrávit den. Koupelna se dá zvětšit i opticky, stačí si vybrat vhodný typ obkladů. Ideální jsou světlé odstíny a kachličky s rozměry kolem 20x20 cm. Velmi vkusné jsou mozaiky kolem jednotlivých prvků v koupelně (kolem vany, umyvadla...). Dlaždičkami s jinými barvami a tvary můžete zase prostor opticky rozdělit.

Elegantní a plně funkční

Nejvíce času však strávíte nad výběrem samotného zařízení. Na trhu je obrovské množství van a sprchových koutů, které jsou k mání v nejrůznějších variantách. Milovníci relaxace pravděpodobně sáhnou po některé z hydromasážních van, příznivci rychlé očisty zase po sprchovém koutu. Nesmíříte-li se se "sprcháčem", ale zároveň budete chtít zachovat dostatek prostoru, koukněte se na rohové vany. Ženám (ale i mnoha mužům) zase zaplesá srdce nad výběrem doplňků, jako jsou chromované dvoj či trojháčky na ručníky a podobně. A jsou to právě detaily, které by se neměly zanedbávat – dotváří totiž celkový charakter koupelny. Hledáte-li někoho, kdo se prodejem koupelnového vybavení a sanitární techniky zabývá déle, než dvacet let, obraťte se na koupelny-sapho.cz. Veškeré zboží si můžete objednat online a to za velmi příjemné ceny.

Publikováno: 25. 07. 2012

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: koupelna | rohové vany | sanitární systémy | sprchový kout | vybavení do koupelny