Bojíte se poničení fasády od sprejerů? Zkuste antigraffiti nátěr!

Zejména v městských čtvrtích lidé řeší opakující se problém poničené fasády kvůli graffiti. Odstranění graffiti navíc není levnou záležitostí. Proti tomuto neduhu se ale majitelé domů mohou účinně bránit, a to pomocí antigraffiti nátěru. Ten na fasádě vytvoří ochrannou vrstvu, ze které je pak možno díla sprejerů odstranit pouhým mokrým hadrem. Graffiti dnes trápí majitele domů v každém městě. Popsané a pomalované nejsou jen budovy, ale také zastávky, zdi, ploty, zkrátka vše, na co se vejde alespoň malý nápis zdejších „umělců“.

Čištění graffiti

Mnoho majitelů domů, a to zejména bytových, již graffiti neřeší. Domy jsou proto ve spodní části v mnoha případech pomalované. U novějších a rodinných domů však malůvky sprejerů umí pořádně potrápit, a proto se majitelé těchto budov snaží vyčistit graffiti svépomocí. Tento počin však v některých případech končí ještě větším poničením fasády. Například kvůli použitému ředidlu barva prostoupí hlouběji do fasády a graffiti nezmizí, spíše dochází k jeho rozmazání.

Ochrana proti graffiti

K odstranění graffiti je možné zakoupit speciální odstraňovač graffiti. Mnohem lepší variantou však je, když sprejerům zamezíte v tvorbě graffiti pomocí antigraffiti nátěru. Ten sice fasádu před vznikem nápisů a kreseb neochrání, ale vytvoří alespoň ochrannou vrstvu, ze které pak barvu snadno odstraníte pouze pomocí mokrého hadru. Ochranná vrstva nijak nezmění barvu fasády a je možné pořídit i permanentní antigraffiti nátěr, který není nutné po každém omytí obnovovat.

Výrobky Graffiti Magic

Velice osvědčenými produkty pro odstraňování graffiti včetně ochranných vrstev na fasádu jsou výrobky značky Graffiti Magic. Jsou vyráběny za použití nanotechnologií vyvinutých ve Velké Británii a byly použity například na stadionech při olympijských hrách v roce 2012, které jsou čisté dodnes. Odstraňovače graffiti a antigraffiti nátěr této značky zakoupíte v e-shopu Envistore.cz.

Publikováno: 28. 10. 2017

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: antigraffiti nátěr | odstraňovač graffiti