Stavební materiály

Anhydritová podlaha: O co jde a proč ji chtít v novostavbě či v rámci rekonstrukce?

Mít pod nohama spolehlivou podlahu je základ. V posledních letech se však dere do popředí anhydrit, který v mnoha směrech překonává beton. Pro jaké konkrétní vlastnosti si stavebníci směs na bázi síranu vápenatého, plniv, zušlechtěných přísad a vody oblíbili? V následujících řádcích najdete všechny podstatné informace. Zda se nakonec přikloníte k anhydritu, nebo zůstanete u tradičního stavebního materiálu, bude na vašem uvážení.

Co je anhydritová podlaha?

Složení anhydritové podlahy jsme rozebrali v úvodu, zaměřme se proto na její vlastnosti. Anhydrit se vyznačuje samonivelačními účinky (tzn. vytváří přesnou vodorovnou hladinu), minimální roztažností a homogenitou. Což v praxi znamená, že je výsledná podlaha rovná, beze spár a velmi dobře vodí teplo, takže je ideálním kandidátem pro podlahové vytápění.

V případě lité podlahy z anhydritu v podstatě neexistuje riziko kroucení desky. Velmi nízká je i pravděpodobnost vzniku prasklin při smršťování.

Ve srovnání s klasickou cementovou podlahou je vítězem opět anhydrit – má lepší mechanické vlastnosti a je výrazně odolnější. Díky tomu je možné uvažovat o celkovém snížení tloušťky podlahy.

Jak dlouho probíhá aplikace samonivelačního potěru?

Vylití podlahy z anhydritu probíhá „čistě“ a je otázkou několika hodin. Vždy samozřejmě záleží na použité technologii.

Kromě rychlosti stojí za pozornost stojí i další výhody samotné aplikace. Anhydrit se chová jako kapalina, ale poměrně rychle tuhne. Pochozí je již po dvou dnech. Důležité je, aby se v prostorách po uplynutí cca 48 hodin zajistilo důkladné odvětrávání. Přirozené vysychání anhydritu lze podpořit pomocí odvlhčovače nebo vytápění. Optimální způsob vám doporučí realizátor, a to s ohledem na aktuální roční období.

Pokud vás samonivelační potěr zaujal a chcete se o něm dozvědět více, zamiřte na anhypodlahy.cz a kontaktujte odborníky.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.