Skvělé tipy

4 tipy, jak si zařídit menší byt a vytěžit z prostoru maximum

Bydlet v menším bytě je v mnoha směrech praktické. Především pak v souvislosti s pravidelnou údržbou, která nezabírá zbytečně moc času. Majitelé kompaktních domácností však musí počítat s určitými kompromisy při zařizování. Do obývacího pokoje se pravděpodobně křídlo po babičce nevejde a na vyskakování – co se prostoru týče – to není ani v ostatních místnostech. V extrémním případě pak představuje zdánlivě nepřekonatelný problém i umístění běžné šatní skříně. Obyvatelé trpasličího bydlení přesto nemusí zoufat. Nabízí se množství důmyslných řešení, jak na nedostatek podlahové plochy vyzrát.

1. Důraz na neutrální a světlé tóny

Kdy není místa nazbyt, pohrajte si s optikou. S pomocí neutrálních a světlých barev můžete vyvolat dojem, že je bydlení o poznání prostornější. Používejte nejvýše tři a v optimálním případě dvě hlavní barvy. Nebojte se vyzkoušet bílo-bílou!

2. Minimum nábytku

Pokud vám minimalismus nic moc neříkal, máte nejvyšší čas, abyste mu přišli na chuť. Omezte nábytek na nezbytné kusy – nechte si jen ty, které opravdu potřebujete. To samé platí o dekoracích. Samozřejmě to neznamená, že byste je měli všechny odstranit. Jen s nimi pracujte citlivěji, aby prostor působil prázdnějším dojmem.

3. Bezkonkurenční vestavěné skříně

Doslova „must have“ jsou vestavěné skříně do ložnice. Jejich výhody jsou zjevné – vestavěné skříně zabírají méně podlahové plochy, ale využívají prostor na výšku až ke stropu. Díky posuvným dveřím jsou jako stvořené do útlých místností, ve kterých by byly klasické křídlové spíše na obtíž.

4. Posuvné dveře místo křídlových

Posuvné dveře a jejich benefity jsme zmínili v souvislosti s vestavěnými skříněmi. Ještě více je oceníte, když posuvný systém nainstalujete místo klasických otevíracích dveří. Nejenže nezabírají místo – můžete je použít pro elegantní rozdělení místností na dva menší celky a stejně snadno s jejich pomocí propojíte pokoje.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.