4 tipy, jak si zařídit menší byt a vytěžit z prostoru maximum

Bydlet v menším bytě je v mnoha směrech praktické. Především pak v souvislosti s pravidelnou údržbou, která nezabírá zbytečně moc času. Majitelé kompaktních domácností však musí počítat s určitými kompromisy při zařizování. Do obývacího pokoje se pravděpodobně křídlo po babičce nevejde a na vyskakování – co se prostoru týče – to není ani v ostatních místnostech. V extrémním případě pak představuje zdánlivě nepřekonatelný problém i umístění běžné šatní skříně. Obyvatelé trpasličího bydlení přesto nemusí zoufat. Nabízí se množství důmyslných řešení, jak na nedostatek podlahové plochy vyzrát.

1. Důraz na neutrální a světlé tóny

Kdy není místa nazbyt, pohrajte si s optikou. S pomocí neutrálních a světlých barev můžete vyvolat dojem, že je bydlení o poznání prostornější. Používejte nejvýše tři a v optimálním případě dvě hlavní barvy. Nebojte se vyzkoušet bílo-bílou!

2. Minimum nábytku

Pokud vám minimalismus nic moc neříkal, máte nejvyšší čas, abyste mu přišli na chuť. Omezte nábytek na nezbytné kusy – nechte si jen ty, které opravdu potřebujete. To samé platí o dekoracích. Samozřejmě to neznamená, že byste je měli všechny odstranit. Jen s nimi pracujte citlivěji, aby prostor působil prázdnějším dojmem.

3. Bezkonkurenční vestavěné skříně

Doslova „must have“ jsou vestavěné skříně do ložnice. Jejich výhody jsou zjevné – vestavěné skříně zabírají méně podlahové plochy, ale využívají prostor na výšku až ke stropu. Díky posuvným dveřím jsou jako stvořené do útlých místností, ve kterých by byly klasické křídlové spíše na obtíž.

4. Posuvné dveře místo křídlových

Posuvné dveře a jejich benefity jsme zmínili v souvislosti s vestavěnými skříněmi. Ještě více je oceníte, když posuvný systém nainstalujete místo klasických otevíracích dveří. Nejenže nezabírají místo – můžete je použít pro elegantní rozdělení místností na dva menší celky a stejně snadno s jejich pomocí propojíte pokoje.

Publikováno: 22. 09. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam