Zapomeňte na lešení, půjčte si pracovní plošinu

Rekonstrukce ve větších výškách nepatří mezi populární práce a mnoho z nás je oddaluje, jak se jen dá. Patříte-li k lidem, kteří si dům opravují svépomocí, ale máte strach z vratkého lešení, mohla by vám pomoci pracovní plošina. Při zaslechnutí tohoto slova se většině vybaví vysoké ceny za pronájem strojů, ale opak je pravdou. Pronájem pracovní plošiny vyjde levněji a navíc s sebou přináší celou řadu dalších výhod. Je to nejen bezpečnost práce, ale také rychlost a dosah. Díky nízké hmotnosti a technické dokonalosti je způsob jejich využití prakticky neomezený. Ve městech, průmyslových objektech, ale i v obytných zónách, sadech či nákupních centrech – zde všude najdou využití a to nejen při výstavbě a rekonstrukci, ale také údržbě.

Výhody pracovních plošin v kostce

Pracovní plošina je mobilní a k převozu vám postačí osobní či nákladní vozidlo s tažným zařízením. Přeprava lešení je mnohem náročnější a budete k ní potřebovat nákladní vůz či dodávku. Pokud spěcháte, oceníte bleskurychlou přípravu, která nezabere více, než pět minut. Dokážete snad za tak krátký čas složit lešení? Mezi další výhody patří i značný dosah – plošina pokryje plochu do výšky i šířky až několik desítek metrů a je proto vhodná i pro práci na vyšších objektech. Jak dlouho by trvalo postavit adekvátní lešení? Dalším pozitivem je i příznivá cena. Zdá-li se vám taxa za půjčení plošiny vysoká, vypočítejte si, kolik vás bude stát výpůjčka a realizace lešení (a navíc náklady na pracovní sílu, která nemůže pracovat, dokud se lešení složí). Dojdete k závěru, že je plošina skutečně mnohem levnější.

Bezpečnost? Především!

Každá práce ve výškách se pojí s určitým rizikem. Práce na plošině ještě neznamená, že se vám nic nemůže stát – vždy musíte dbát na dodržování základních pravidel. Odpadá však možnost pádu zapříčiněného neodborným složením plošiny. Podtrženo a sečteno, není jediný důvod, proč byste si ke své práci neměli přizvat pomocníka v podobě moderní plošiny.