Interiér

Základní pravidla, kterými byste se měli řídit při zařizování dětského pokoje

V prvních měsících života si děti vystačí s malým hracím koutkem v ložnici nebo obývacím pokoji, ale postupem času se jejich potřeby mění a přibývá i hraček, pro které je třeba najít pevné místo. Spousta rodičů si však se zařizováním dětského pokoje neví rady a netuší, jak bohaté možnosti mají. Je to i váš případ? Pak se vám budou hodit následující tipy a doporučení.

Rozhodující je věk dítěte

Věk dítka je naprosto zásadní. Je totiž rozdíl, hledat vhodný dětský nábytek pro předškoláka a žáka druhého stupně základní školy. Potřeby dětí se velmi rychle mění a zařízení dětského pokojíčku by jim mělo vždy plně odpovídat.

Zatímco pokojíček pro menší děti je vhodné rozjasnit pestřejšími barevnými kombinacemi, pokoj pro malého studenta již vyžaduje elegantnější pojetí. Co se však nemění, je požadavek na dostatek úložného prostoru.

Nedostatek místa řeší chytrý nábytek

Co si počít v případě, kdy při výběru nábytku začnete pociťovat omezení prostorem? Dětský pokojíček není nafukovací a často je dokonce tak malý, že se rodiče musí uchýlit ke kompromisům. Naštěstí můžete sáhnout po praktických sestavách nábytku, které šetří místo.

Skvělým příkladem je vyvýšená postel, v jejíž spodní části se nachází pracovní stůl. Anebo dětská postel s přistýlkou – přijde vhod vždy, když bude v pokojíčku přespávat ještě další dítko. Některé dětské postele zase nabízí spoustu úložného prostoru v prostoru pod matrací.

Na kvalitě nešetřete, děti se s nábytkem nemazlí

Nábytek v dětském pokoji musí být pěkný na pohled, praktický a zároveň odolný, protože děti si s opatrným zacházením nelámou hlavu. Chcete-li, aby to v království vašeho potomka vypadalo alespoň nějakou dobu hezky, pak na zařízení zbytečně nešetřete. Respektive ne na úkor kvality materiálů a řemeslného zpracování.

Krásný nábytek a dětské postele najdete na nabytek-elegance.cz. Známý prodejce nás zaujal bohatou nabídkou a příznivými cenami.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.