Betonová dlažba Havířov – nechte si novou dlažbu položit profesionálně

Dlažba z betonu je dnes nejpraktičtějším řešením pro venkovní dláždění. Hodí se na zpevnění okolí domu, na příjezdové cesty, pro parkovací místo kolem domu, pod pergolu i pro zahradní cestičky. Betonová dlažba se nepokládá do betonu, ale do pískového lože. Díky tomu je velice variabilní a v případě, že potřebujeme změnit například tvar vydlážděné terasy, nebo pod dlažbu vložit rozvod vody do zahrady, není to problém. Dlažbu tím nezničíme, k čemuž by v případě dlažby osazované do betonu rozhodně došlo. Betonová dlažba v pískovém loži navíc propouští vodu. Nedělají se díky tomu na ní žádné louže, ani ji nepoškozuje v zimě mráz.

Jak betonovou dlažbu správně položit?

Velice důležitá je příprava podkladu. Povrch musí být odvodněn a podkladový písek strojně zhutněn. K tomu doma nemáme výbavu. Vždy je proto dobré si na pokládku dlažby zavolat profesionály s technikou i dlouholetými zkušenostmi. Dlažbu je rovněž nutné správně vyspárovat, aby voda, která ihned nevsákne spárami, nestékala směrem ke zdi domu. Okraje pokládky je zas zapotřebí ukotvit. Obvykle pomocí jemně přibetonovaného obrubníku. TIP: Hledáte realizátora pro službu betonová dlažba Havířov?

Betonová či zámková dlažba?

Mnoho lidí se přesně takto ptá, protože jim není rozdíl mezi oběma typy dlažby jasný. Velké množství druhů betonové dlažby je současně zámkovou dlažbou. Neznamená to, že by patřila na zámek či byla dlážděním na zámcích inspirována. Jméno dostala podle prvku po straně dlažby. Díky tomuto zámku jednotlivé kousky skladební dlažby k sobě přesněji a pevněji zapasují. Existují však i betonové dlažby bez zámků. Zámková dlažba Havířov tedy není novým dlážděním pro havířovský zámek, ale řešením, které k nepoznání změní okolí vašeho domu, ať již stojí v Havířově, či v blízkém okolí. Zámková betonová dlažba je odolná, velice estetická a praktická. Nechte si betonovou i betonovou zámkovou dlažbu položit profesionály, kteří to udělají dokonale, rychle a rovněž za dobrou cenu.

Publikováno: 22. 06. 2020

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam