Stavební materiály

Betonová dlažba Havířov – nechte si novou dlažbu položit profesionálně

Dlažba z betonu je dnes nejpraktičtějším řešením pro venkovní dláždění. Hodí se na zpevnění okolí domu, na příjezdové cesty, pro parkovací místo kolem domu, pod pergolu i pro zahradní cestičky.

Betonová dlažba se nepokládá do betonu, ale do pískového lože. Díky tomu je velice variabilní a v případě, že potřebujeme změnit například tvar vydlážděné terasy, nebo pod dlažbu vložit rozvod vody do zahrady, není to problém. Dlažbu tím nezničíme, k čemuž by v případě dlažby osazované do betonu rozhodně došlo. Betonová dlažba v pískovém loži navíc propouští vodu. Nedělají se díky tomu na ní žádné louže, ani ji nepoškozuje v zimě mráz.

Jak betonovou dlažbu správně položit?

Velice důležitá je příprava podkladu. Povrch musí být odvodněn a podkladový písek strojně zhutněn. K tomu doma nemáme výbavu. Vždy je proto dobré si na pokládku dlažby zavolat profesionály s technikou i dlouholetými zkušenostmi.

Dlažbu je rovněž nutné správně vyspárovat, aby voda, která ihned nevsákne spárami, nestékala směrem ke zdi domu. Okraje pokládky je zas zapotřebí ukotvit. Obvykle pomocí jemně přibetonovaného obrubníku.

TIP: Hledáte realizátora pro službu betonová dlažba Havířov?

Betonová či zámková dlažba?

Mnoho lidí se přesně takto ptá, protože jim není rozdíl mezi oběma typy dlažby jasný. Velké množství druhů betonové dlažby je současně zámkovou dlažbou. Neznamená to, že by patřila na zámek či byla dlážděním na zámcích inspirována. Jméno dostala podle prvku po straně dlažby. Díky tomuto zámku jednotlivé kousky skladební dlažby k sobě přesněji a pevněji zapasují. Existují však i betonové dlažby bez zámků. Zámková dlažba Havířov tedy není novým dlážděním pro havířovský zámek, ale řešením, které k nepoznání změní okolí vašeho domu, ať již stojí v Havířově, či v blízkém okolí. Zámková betonová dlažba je odolná, velice estetická a praktická. Nechte si betonovou i betonovou zámkovou dlažbu položit profesionály, kteří to udělají dokonale, rychle a rovněž za dobrou cenu.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.