Bytové dekorace

Podle čeho vybírat přírodní kámen?

Uhranulo vás kouzlo přírodních materiálů a chystáte se svůj domov zahalit do stylových obkladů? Tím samozřejmě možnosti využití nekončí – z přírodního kamene se vyrábí také dlažby, umyvadla, vany a široké spektrum dalších prvků. Ale jak vybrat ten správný? V prvé řadě musíte zvolit druh podle konkrétního použití a ceny, kterou jste ochotni akceptovat. Poté následuje volba odstínu. Ovšem pozor – tu byste měli vždy hodnotit na denním světle. Nikoliv v místnosti a už vůbec ne na fotografii.

K nejoblíbenějším přírodním kamenům patří žula. Nachází uplatnění v exteriéru i v interiéru a je ceněna pro svou mechanickou odolnost a nízkou nasákavost. Bez výčitek ji můžete umístit i do míst, kde by jiné materiály neobstály. Žulová dlažba, parapety, kuchyňská deska, schodiště nebo třeba vana vyzařují luxusním dojmem.

Vyhledávané jsou také prvky z přírodního mramoru. Obklady mají nápaditější kresbu, za což často mohou příměsi jiných materiálů. Obecně se mramor používá spíše na méně exponovaných místech v interiéru, protože není tak odolný jako žula.

Žulou a mramorem však výčet druhů přírodního kamene teprve začíná. Z estetického i praktického hlediska je dobrou volbou pískovec, který je k mání v různých barevných variacích žluté, šedé, červené i v jiných barvách.

Obkladový kámen se vyrábí také z břidlice a kvarcitu. Hodí se do exteriéru i interiéru – často jako doporučená krytina pro podlahové vytápění. K vyhledávaným exteriérovým prvkům patří břidličné obkladové pásky na fasádu.

K obecným výhodám přírodního kamene patří odolnost a trvanlivost. Nezapomínejte však na to, že jednotlivé druhy mají specifické vlastnosti, a proto svůj záměr zkonzultujte s odborníky. Chcete-li si obklady osahat naživo, zastavte se v showroomu firmy Kámen Donát. Informace o sortimentu a kontaktní údaje najdete na www.kamen-donat.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.