Pár tipů pro úspěšnou rekonstrukci bytového jádra

Dobám, kdy měla drtivá většina koupelen v panelových bytech podobu nevzhledného umakartového jádra, sice odzvonilo, ale spoustě z nás připomínají nevkus minulého režimu dodnes. Pokud i váš koupelnový interiér zavání socialismem a raději se mu obloukem vyhýbáte, neměli byste rekonstrukci odkládat. Představa, že vám bude na několik dlouhých dní odepřen přístup do koupelny, je sice poněkud hrůzostrašná, ale čím dřív se k tomu postavíte čelem, tím dřív dostane vaše každodenní hygiena úplně nový rozměr.

Rekonstrukce koupelny je neméně důležitá jako přestavba kterékoliv jiné místnosti a měli bychom ji věnovat dostatek pozornosti. Chcete-li být s výsledkem spokojeni, nezbude vám, než nový interiér důkladně promyslet. Nejde jen o estetiku (ale i ta je, samozřejmě, velmi důležitá), ale také funkčnost. Bytová jádra nejsou nafukovací a obyvatelé ocení každý centimetr navíc, využijte proto situace pokuste se svou koupelnu maximálně zútulnit. Nebudete-li mít problémy se sdíleným záchodem, rozhodně se nebojte probourání příčky. To platí i o případné přilehlé komoře nebo jinou nevyužitou částí bytu, která s koupelnou bezprostředně sousedí.

Koupelna lze výrazně zvětšit i opticky. Vhodně zvolené kachličky dokáží opravdové divy a v kombinaci s větší zrcadlovou plochou bude k nepoznání. Nezapomeňte přemístit všechny věci, které nemají v koupelně co dělat na místo, kde vám budou vadit méně a zvažte, zda by vám nedělalo problém vyměnit vanu za sprchovací kout. Nechcete-li se koupání vzdát, rozhodně se přikloňte k rohové vaně, která je mnohem praktičtější než klasická varianta. Celkový dojem z nového interiéru umocníte stylovou baterií a dalším vybavením, bez kterého se v koupelně tak jako tak neobejdete. Vzhledem k široké nabídce designového příslušenství určitě nebudete mít problém vybrat tak, aby vše tvořilo kompaktní celek.

Rekonstrukce bytového jádra v panelových domech vašemu bydlení jedině prospěje. Do koupelny se budete těšit, trávit v ní mnohem více času a kromě toho se už za ní ani nebudete stydět před návštěvou.

Publikováno: 20. 05. 2013

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: rekonstrukce bytového jádra | rekonstrukce koupelny