Montérky - univerzální pracovní oděv, bez kterého se neobejdete

Chystáte se na menší opravy, nebo dokonce na rozsáhlou rekonstrukci? Předtím, než se s vervou pustíte do práce, zpozorněte nad svým pracovním oblečením. Má-li být výsledek vašeho snažení stoprocentní, pak budete potřebovat nejen šikovné ruce a kvalitní materiál, ale také vhodný outfit. Nebo snad hodláte pracovat v teplácích? S montérkami vám to půjde mnohem lépe! Montérky jsou univerzální pracovní oděv, bez kterého se neobejdou řemeslníci, ale také zahrádkáři. Jsou pohodlné, odolné, praktické... zkrátka a dobře jako stvořené do tvrdých pracovních podmínek :-) Vzhledem k šíři sortimentu jsme pro vás připravili praktický manuál se spoustou tipů. Dozvíte se, jak vybrat montérky, aby vám dobře posloužily.

Proč budete při práci potřebovat montérky?

Důvodů je hned několik. Jak jsme již zmínili výše, montérky nabízí dostatečný komfort a zároveň ochranu před nečistotami a do jisté míry také před zraněním. Zda sáhnete po montérkových kalhotách, nebo overalu, závisí na charakteru plánované práce.

Jaký zvolit střih?

Co se týče střihu, máte na výběr mezi overalem neboli kombinézou, kalhotami s laclem a klasickými kalhotami. Při výběru se orientujte dle toho, v čem se cítíte pohodlně. Někomu vyhovuje jednoduchost kombinézy, jiné preferují kalhoty s páskem. Ať už však vsadíte na kteroukoliv variantu, přihlédněte k tomu, aby montérky disponovaly dostatečným množstvím kapes. Ty vám poslouží jako odkladiště na nejrůznější pracovní pomůcky. Platí, že čím více kapes, tím lépe.

Jaký zvolit materiál?

Montérky se vyrábí z mnoha různých materiálů. Nesnažte se za každou cenu ušetřit a raději se vydejte cestou kvality. Levné montérky se velmi rychle opotřebují a budete je muset brzy vyměnit za jiné. Zároveň dbejte na to, aby materiál odpovídal podmínkám, ve kterých budete pracovat. Montérky pro mechaniky by měly mít zdvojenou látku na zádech, pracovní oděv pro elektrikáře antistatické vlastnosti a svářečská kombinéza zase nehořlavou tkaninu a překryté knoflíky. Montérky jsou k mání také v zateplených variantách, což oceníte při práci venku v průběhu chladnějších měsíců. Pro práci v dešti jsou vhodné montérky z nepromokavého materiálu.

Nevíte si rady? Zeptejte se na radu odborníků

Pokud si s výběrem montérek přesto nevíte rady a nevyznáte se mezi nejrůznějšími certifikáty, poraďte se s profesionály z firmy BESTAFE. V e-shopu obchod.bestafe.sk najdete veškeré pracovní oděvy (tedy nejen montérky, ale také rukavice, ochranné brýle, obuv, přilby apod.) v prvotřídní kvalitě. Zároveň si na ně můžete nechat našít vaše logo. Prodejce nabízí ucelený sortiment kvalitních pomůcek za velmi příjemné ceny. Spousta produktů je navíc pravidelně v akci, takže můžete ušetřit spoustu peněz.

Publikováno: 13. 10. 2014

Kategorie: Pro kutily

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat montérky