Kratom a jeho účinky: Čím se vyznačují jednotlivé druhy?

Snad každý, kdo holduje přírodním zázrakům, musel narazit na rostlinu zvanou kratom. Mitragna speciosa – strom vzrostlý až 25 metrů – pochází z jihovýchodní Asie a prášek, který se vyrábí z listů, nabízí velmi zajímavé účinky. Může nahradit kávu, ale stejně dobře poslouží jako prostředek k relaxaci. Stěžejní je výběr správné varianty. Kratom neoznačuje jeden, ale rovnou několik druhů přípravků, které se vyrábí ze listí stejnojmenného stromu. Připravují se z nich čaje i jiné nápoje, po jejichž konzumaci se dostaví požadované účinky. Mezi další možností, jak na vlastní kůži okusit sílu tropického stromu, patří žvýkání čerstvých listů a jejich kouření – pití nápojů však představuje nejkomfortnější a zároveň nejpříjemnější způsob.

Jaké druhy kratomu existují?

Kratom je dostupný v různých variantách a každá nabízí specifické účinky. Běžně narazíte na odrůdy Maeng da či Indo kratom. Zatímco první uvedená nabízí velmi silnou stimulaci a údajně dokáže potlačit fyzickou bolest, jakožto i konzumenta přivodit do „pohodového“ stavu, další odrůda se primárně používá jako zklidňující prostředek a současně je vnímána jako ideální kratom pro začátečníky.

Dělení kratomu podle barev

Na kratom však mnohem častěji narazíte v různých barevných provedeních. Znalost účinků jednotlivých variant vám usnadní orientaci při nákupu. Co od nich očekávat? Červený kratom se vyrábí z plně dozrálých listů, je pro něj typický velmi vyvážený alkaloidní profil a zpravidla se používá pro povzbuzení, potlačení úzkosti, zvládání bolesti i zklidnění. Hnědý kratom je považován za nejslabší a jeho účinky spočívají v navození euforie a ve stimulaci nálady. Neméně zajímavý je stále dozrávající zelený kratom s povzbuzujícími a při vyšších dávkách povznášejícími až euforickými účinky. V menších dávkách zklidňuje a navozuje pocit soustředěnosti. Vůbec nejmladší je bílý kratom s energizujícími a mírumilovnými účinky. A jak je to se žlutým či zlatým kratomem? Vzniká smícháním červené a zelené varianty a nabízí perfektní rovnováhu mezi zklidněním a motivací.

Kde seženete kratom ve špičkové kvalitě?

Kvalitní kratom najdete v nabídce specializovaného e-shopu kratomworld.cz, kde lze momentálně získat slevu ve výši 15 %. Stačí použít slevový kód „VYZKOUSEJME“. Další informace o slevě najdete na https://kratomworld.cz/discount/VYZKOUSEJME.

Publikováno: 24. 07. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam