Skvělé tipy

Kratom a jeho účinky: Čím se vyznačují jednotlivé druhy?

Snad každý, kdo holduje přírodním zázrakům, musel narazit na rostlinu zvanou kratom. Mitragna speciosa – strom vzrostlý až 25 metrů – pochází z jihovýchodní Asie a prášek, který se vyrábí z listů, nabízí velmi zajímavé účinky. Může nahradit kávu, ale stejně dobře poslouží jako prostředek k relaxaci. Stěžejní je výběr správné varianty.

Kratom neoznačuje jeden, ale rovnou několik druhů přípravků, které se vyrábí ze listí stejnojmenného stromu. Připravují se z nich čaje i jiné nápoje, po jejichž konzumaci se dostaví požadované účinky. Mezi další možností, jak na vlastní kůži okusit sílu tropického stromu, patří žvýkání čerstvých listů a jejich kouření – pití nápojů však představuje nejkomfortnější a zároveň nejpříjemnější způsob.

Jaké druhy kratomu existují?

Kratom je dostupný v různých variantách a každá nabízí specifické účinky. Běžně narazíte na odrůdy Maeng da či Indo kratom. Zatímco první uvedená nabízí velmi silnou stimulaci a údajně dokáže potlačit fyzickou bolest, jakožto i konzumenta přivodit do „pohodového“ stavu, další odrůda se primárně používá jako zklidňující prostředek a současně je vnímána jako ideální kratom pro začátečníky.

Dělení kratomu podle barev

Na kratom však mnohem častěji narazíte v různých barevných provedeních. Znalost účinků jednotlivých variant vám usnadní orientaci při nákupu. Co od nich očekávat?

Červený kratom se vyrábí z plně dozrálých listů, je pro něj typický velmi vyvážený alkaloidní profil a zpravidla se používá pro povzbuzení, potlačení úzkosti, zvládání bolesti i zklidnění.

Hnědý kratom je považován za nejslabší a jeho účinky spočívají v navození euforie a ve stimulaci nálady.

Neméně zajímavý je stále dozrávající zelený kratom s povzbuzujícími a při vyšších dávkách povznášejícími až euforickými účinky. V menších dávkách zklidňuje a navozuje pocit soustředěnosti.

Vůbec nejmladší je bílý kratom s energizujícími a mírumilovnými účinky.

A jak je to se žlutým či zlatým kratomem? Vzniká smícháním červené a zelené varianty a nabízí perfektní rovnováhu mezi zklidněním a motivací.

Kde seženete kratom ve špičkové kvalitě?

Kvalitní kratom najdete v nabídce specializovaného e-shopu kratomworld.cz, kde lze momentálně získat slevu ve výši 15 %. Stačí použít slevový kód „VYZKOUSEJME“. Další informace o slevě najdete na https://kratomworld.cz/discount/VYZKOUSEJME.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.