Jak a z čeho se vyrábí dnešní luxusní kuchyně?

Jakým způsobem vznikají současné luxusní kuchyňské linky a které materiály jsou voleny k jejich výrobě? Proč jsou vůbec luxusní a co znamená toto na první pohled marketingové označení pro koncového zákazníka? Odhalte s námi svět lukrativních konceptů z dílen těch nejlepších studií.

Kdo chce luxus, hledá v Itálii

Itálie je kolébkou nejvýraznějších návrhářských osobností v mnoha průmyslových odvětvích. Není se tedy čemu divit, že nás hledání luxusní kuchyňské linky zavedlo právě do této země. Italské značky renomovaných výrobců kuchyňských linek jsou z pohledu zákazníka atraktivní nejen designem, ale i dokonalým zpracováním. Kvalitní zázemí pro přípravu pokrmů musí být prostorné, pro svého uživatele bezpečné a v neposlední řadě i příjemné. Přesně takové jsou kuchyně italského designového studia IDW Italia, kde budete mít vždy vše po ruce.

Luxusní kuchyně jsou prostorné, kvalitní, ale i praktické. Zdroj: IDWItalia.com

Jak vybrat kuchyňskou linku

Ještě předtím, než se rozhodnete pro přesný typ kuchyně a dohodnete se na zakázkové výrobě, popřemýšlejte o vhodném materiálu. Výběr kuchyňské linky je investicí na celý život, proto si každý krok pečlivě zvažte. Výslednou spokojenost ovlivňuje hned několik důležitých faktorů. Nalézt mezi nimi vzájemnou harmonii není vůbec snadné. Svou roli sehrává uspořádání, dispozice, volba materiálu, spotřebičů a tvar. Jaký materiál volíte vy a proč?

Jak zvolit správný materiál pro kuchyni?

Materiály na kuchyňskou linku volte s jasnou vizí a důvodem. Cena a zalíbení vás k ideální volbě nedovede. Pokud si nejste jisti, pomůžeme vám.

Nebojte se v kuchyni kombinovat různé materiály a designy. Zdroj: IDWItalia.com

Laminát a fólie v kuchyni

Laminát je z celosvětového hlediska nejběžněji používaným materiálem k výrobě kuchyňského nábytku. Příjemná pořizovací cena společně s nenáročnou údržbou dokáže přesvědčit značnou část klientely. Skvělou novinkou je inovativní řešení povrchu v trendy plastickém reliéfním provedení. Na výběr je pak dubové, borové nebo exotické dřevo. Dvířka z fóliované MDF naopak nabízejí navýšenou odolnost vůči vodě. Lesklá fólie je oproti tomu levnější, ovšem ani exkluzivita vzhledu lakovaného nábytku nevyváží sníženou mechanickou odolnost.

Lakované zpracování kuchyně

Lakovaný nábytek se dělá v matném nebo lesklém provedení a za menší příplatek si pak lze objednat z mnoha dalších odstínů. Kdo se nebojí snížené odolnosti vůči poškrábání, může za vyšší cenu dosáhnout barevné sladěnosti dvířek a korpusu.

Masivní dřevo a dýha pro kuchyňské linky

Korpus a dvířka se rovněž vyrábějí z mimořádně oblíbeného masivu a dýhy s jádrem z ořechu nebo dubu. Tento materiál je vždy ošetřen vysoce odolnými laky v hlubokém matu, které zdůrazňují přirozenou krásu dřeva. Odměnou je i zvýšená odolnost vůči vodě.

Jaká vybrat záda kuchyňské linky?

Záda kuchyňské linky jsou stejně tak důležité, jako ostatní části. Nepodceňujte jejich pečlivý výběr jen proto, že se bez nich pomyslně obejdete. Poradíme vám, jak v tomto kroku zbytečně nechybovat. Keramika se vrací na scénu ve velkoformátové, bezespárové podobě. Snadná údržba je výhodou i u klasických laminátových desek, které poskytují možnost barevného sladění a nadstandardní odolnost. Dalšími chytrými způsoby ochrany zad kuchyňské linky jsou samolepící fólie nebo omyvatelné nátěry.

V luxusní kuchyni musí být dostatek světla. Zdroj: IDWItalia.com

Osvětlení kuchyně rozhodne

Osvětlení kuchyňského prostoru je tvořeno několika druhy svítidel. Mezi nimi je třeba nalézt optimální vyváženost a souhru. Nesmí chybět centrální osvětlení, podsvícení linky, dvířek, zabudovaná stropní svítidla či bodová světla. O výsledku pak rozhodne jejich správné umístění a směr světelného toku i ideální intenzita. Pokud dodržíte naše rady z tohoto článku při realizaci luxusní kuchyně a zvolíte si renomované studio, tak máte vyhráno.

Prvky luxusní kuchyně

  • Osvětlení,
  • kvalitní záda,
  • volba materiálu,
  • rozmístění,
  • dispozice.

Publikováno: 27. 03. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Adam