Interiér

Chlad v koupelně? Ani omylem!

Koupelna je ideálním místem pro relaxaci a to zejména po celodenním shonu. Abychom si v ní však opravdu odpočinuli, musíme zajistit účinné vytápění. Není nic horšího, než místnost, ve které nám po horké koupeli naskočí husí kůže… V podstatě máme dvě možnosti – umístit topné těleso na stěnu nebo ho schovat pod podlahu. Nejlepším řešením je samozřejmě zkombinovat obě varianty.

Praktické a elegantní elektrické žebříky

Jedním z nejrozšířenějších topných těles jsou již mnoho let elektrická topná tělesa, které mají podobu žebříků. Využíváme je nejen v koupelnách, ale i dalších místnostech, kde potřebujeme zatopit i mimo topnou sezónu. Žebříky se skládají z nerezových otopných tyčí, jejichž maximální teplotu hlídá omezovač (většinou 85°C). Radiátory jsou plněny speciální kapalinou, která tuhne až při -5°C.

Elektrické radiátory jsou k mání v mnoha rozličných variantách, které se liší velikostí, tvarem i barvou. Připadá-li vám bílá příliš fádní, nebojte se sáhnout po méně tradiční kombinaci, která bude ladit s ostatními prvky v interiérů. Výsledek je velmi efektivní a cena od základní bílé příliš neliší. Chrom, nerez, kombinace kovu a skla a další méně tradiční materiály už samozřejmě spadají do jiné cenové kategorie.

Žebříkové radiátory jsou praktické i pro rychlé sušení prádla, které lze pověsit na jednotlivé „šprušle“.

Jak na teplo od nohou?

Elektrické koupelnové radiátory jsou sice efektivní, ale není v jejich moci vyhřát podlahu. A protože chlad přichází od nohou, je vhodné instalovat podlahové vytápění. Doporučujeme elektrickou variantu, která je v mnoha ohledech praktičtější než vytápění napojené na teplovodní okruh. V případě poruchy nedojde k úniku vody a mimo to se podlaha zvýší jen o několik milimetrů. Elektrické vytápění tak můžete umístit i do koupelny, ve které jste o něm původně ani neuvažovali.

V obou případech však počítejte s tím, že několik dní nebudete moct koupelnu využívat. Instalace podlahového vytápění je stavební zásah, kvůli kterého bude místnost dočasně nepoužitelná.

Proč je vhodná kombinace obou systémů?

Podlahové vytápění je perfektní systém, který zajistí teplou podlahu, ale je nevhodný na vytápění celé místnosti. Primární topné těleso je elektrický žebřík a systém podlahového vytápění ho pouze doplňuje. V panelákových bytech je navíc instalace podlahového vytápění problematická a někdy zcela nemožná.

Široký výběr kvalitních topných těles najdete na agtopeni.cz. Nenechte se odradit delší dodací lhůtou, prodejce kompletuje topení až po objednávce. Zboží je zákazníkům odesláno již odzkoušené.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.