Ceny plynu letos zase vzrostou. Poradíme vám, jak výrazně ušetřit!

Levný plynSledujete-li vývoj ceny energií, pravděpodobně jste zaznamenali informace o plánovaném nárůstu cen. Většina spotřebitelů nad takovou zprávou ani nehne brvou. Zdražuje se sice permanentně a zvýšení cen ve výši kolem 3 % by přece nemělo rodinný rozpočet výrazně zatížit. Jistě, někteří nás si vyšší fakturované částky ani nevšimnou, ale pro domácnosti, které počítají doslova každou rodinu, je takové zdražení velmi citelné. Za letošní zdražování může předpokládaný růst DPH, stejně jako zvýšení tržních cen samotných energií a k nim přidružených distribučních poplatků. Za ty však může Energetický regulační úřad. Tak jako tak existuje způsob, jak své výdaje za energie výrazně snížit. A my vám ho rádi prozradíme.

Chcete ušetřit za plyn? Srovnávejte aktuální nabídky!

Jak je možné, že vaši sousedé odebírají levný plyn, za který zaplatí o téměř 30 % méně než vy? Důvod je prostý, dali si tu „práci“ a srovnali nabídky dodavatelů. Těch u nás působí velmi mnoho a jejich ceníky se často výrazně liší. Není výjimkou, že běžná domácnost, která plynem topí a navíc ho využívá k vaření a ohřevu vody, změnou dodavatele ušetří více než 10 000 Kč ročně. A i vy určitě znáte lepší způsob, jak takovou částku investovat. Srovnání je přitom velmi jednoduché a zvládnete ho i bez pomoci rádobyodborníků, kteří se vám budou snažit vnutit služby dodavatele, kterého zastupují. Porovnání cen plynu 2013 umožňuje například portál ušetřeno.cz, který využívá aktuální ceníky a zaručuje tak velmi přesné výsledky. Na webu navíc najdete i podrobné informace o přechodu k jinému dodavateli.

Levný plyn od LAMA energy

Jednou z nejzajímavějších nabídek je v současnosti ta od společnosti LAMA energy. Ta se pro letošní rok rozhodla u tarifu STANDARD zachovat stejné ceny a novým zákazníkům nabízí nový tarif PREMIUM, který je dokonce až o 3 % levnější. Cena plynu 2013 tak činí 10,08 Kč za metr krychlový a to při spotřebě 15 MWh ročně. Je pravděpodobné, že jde o jednu z nejvýhodnějších (ne-li nejvýhodnější) nabídek, na které momentálně narazíte.

Publikováno: 16. 01. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: cena plynu 2013 | energie | LAMA ENERGY | levný plyn | plyn