Benzín zdražuje, ušetřete alespoň za povinné ručení

Stíháte sledovat stoupající cenu pohonných hmot? Jak je to dávno, co jsme do našich vozítek tankovali benzin v ceně 25 korun za litr? Podivná ekonomická a politická situace řidičům nepřeje a tak nám nezbývá, než platit mnohem více, než dřív. Dalším řešením je omezit každodenní ježdění, ale vysvětlete svému zaměstnavateli, že městská autobusová doprava nejezdí vždy přesně. Jak tedy z kruhu ven a ušetřit alespoň nějaké náklady za provoz vozidla? Napadlo vás, že můžete ušetřit i na povinném ručení?

Proč jsou ceny povinného ručení různé?

Stále více lidí přechází k jiné pojišťovně a nechává si vozidlo přepojistit. Důvod? Za zákonné pojištění vozidel s totožnými podmínkami mnohdy zaplatíte až o několik tisíc korun ročně méně. Ptáte se, proč se pojišťovny předhánějí v nabídkách výhodného pojištění vozidel? Vysvětlení je jednoduché, vzhledem k obrovské konkurenci si musí zákazníky předcházet a pokusit se jim dát více, než ostatní. Přejít ke konkurenci je přitom velmi jednoduché – stačí vypovědět platnou smlouvu a sjednat si novou pojistku. Otázkou však je, které povinné ručení je to pravé pro vás.

Kde najdete nejlevnější povinné ručení?

Najít nejlevnější povinné ručení vypadá jako hledání jehly v kupce sena. Pojistek je tolik, že se v nich často neorientují ani sami makléři. Vy vše můžete velmi jednoduše obejít a pojistky si porovnat na internetu. Stačí vyhledat povinné ručení porovnání a zadat několik základních údajů o vás a vašem vozidle. Po potvrzení se vám zobrazí aktuální nabídka povinného ručení, včetně ceníku. Novou pojistku si můžete sjednat online, aniž byste byly nuceny chodit na pobočku. Pojišťovna za vás mnohdy vyřeší i vypovězení staré smlouvy. Počítejte však s několikatýdenní výpovědní lhůtou. To, co na první pohled vypadá složitě, je ve skutečnosti velmi rychlý proces, na jehož konci bude dalších pár tisícovek k dobru. Určitě najdete způsob, jak je utratit lépe, než za pojištění vozidla, co říkáte :-)