Skvělé tipy

Zažijte lepší stolování díky porcelánovému nádobí!

Pro spoustu rodin je společné stolování jedním z mála momentů, kdy se všichni členové sejdou pohromadě. Proto by mělo být co nejpříjemnější, a to bez ohledu na to, jestli jde o slavnostní příležitost, nebo každodenní rutinu. Osvědčeným způsobem, jak zážitky u stolu umocnit, je kvalitní porcelán.

Porcelánové nádobí zahrnuje široký sortiment a prodává se po jednotlivých kusech i v soupravách. K největším výhodám patří snadná omyvatelnost, vysoká hygienická úroveň a estetičnost. V praxi samozřejmě záleží na tom, po jakém druhu porcelánu sáhnete. Nabídka je pestrá a k dostání jsou soupravy v různých cenových relacích. Logicky platí, že vytříbené vlastnosti má spíše dražší zboží.

Výběr porcelánu není radno podcenit. Pro většinu lidí je prioritou pěkný design, ale rozhodně není od věci sledovat kvalitu. Má-li nádobí vydržet v původním stavu po mnoho let, mělo by být vyrobeno z dobře vypáleného a dostatečně „tvrdého“ porcelánu. Jinak hrozí, že se brzdy odlomí okraje a poškodí glazura.

Údržba porcelánového nádobí není nijak složitá či časově náročná. Kvalitní porcelán s vtaveným vzorem lze bez obav z poškození vložit do myčky. Poznávacím znamení je nehmatný vzor a perfektně hladká glazura. Při výběru soupravy zároveň není od věci prohlédnout všechny jednotlivé kusy – zejména spodní talíře, které často mívají kazy.

Příznivci porcelánového nádobí mohou být spokojeni, protože specializovaní prodejci (např. eporcelan.cz) nabízí klasické i moderní dekory. Na své si tak přijde každý bez ohledu na to, zda preferuje čistě bílou, populární motivy, nebo originální desing, na sortiment porcelánu nečekaný. Samozřejmostí jsou i různé tvary nádobí, zaoblené i hranaté linie.

K osvědčeným značkám patří české výrobky G. Benedikt 1882, rakouský porcelán Plus Lilien či švýcarské soupravy Suisse Langenthal.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.