Interiér

Interiérové trendy 2019: Prim hrají oblé tvary

Znáte to – ačkoliv jste si dali závazek, že nebudete zbytečně utrácet za nové zařízení a dekorace, protože se interiérové trendy rok co rok mění, začátek roku zkrátka vybízí k akci. Podle předních designérů se navíc do popředí dostává naprostý opak standardu let minulých. Zapomeňte na strohé geometrické linie a pravé úhly – nyní jsou v kurzu kruhy a ovály. Obliny jsou nyní samozřejmostí nejen pro dětský nábytek!

Pokud vás nástup oblouku vyděsil, protože jste relativně nedávno zařídili domácnost v duchu minimalismu, nebuďte z toho ve stresu. Váš domov může jít ruku v ruce se současnými trendy i navzdory tomu, že se nechystáte na nákladnou rekonstrukci. Stačí, když si pořídíte jeden či dva dominantní kusy nábytku, nebo alespoň pár nových doplňků. Umístíte-li vedle hranaté obývací stěny kulaté květináče, výsledek předčí očekávání.

Z hlediska historie není oblouk žádnou novinkou. Naopak dominoval většině architektonickým stylů – objevil se v románském slohu (rotunda) i v gotice (v podobě lomeného oblouku) a samozřejmě ve zdobném baroku, kdy architekti zaoblovali kde co.

Příznivcům retro stylu nemá smysl cokoliv vysvětlovat. V jejich příbytcích je zaobleného nábytku a dekorací víc než dost. A ostatní? Jak jsme zmínili na úvodu, jakýkoliv styl lze změnit v souladu se současnými designovými trendy pomocí vhodně zvoleného zařízení. Když si do ložnice pořídíte zakulacenou houpačku typu vajíčko, místnost se změní k nepoznání. A stávající sedací soupravu opatřete několika kulatými polštářky, případně si udělejte radost pěkným taburetem.

Fakt, že se do domácností derou oblé tvary, ještě neznamená úplný odchod rovných linií. Obojí může spokojeně koexistovat – pro inspiraci se koukněte třeba ke známému prodejci nábytku LUMAX NÁBYTEK. V nabídce najdete spoustu zajímavých kousků v rytmu aktuálních trendů, které se budou u vás doma vyjímat.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.