6 praktických věcí pro krásnější exteriér domu a zahrady

Přemýšlíte, jak vyšperkovat exteriér svého domu, aby byl krásný, zajímavý a byli jste na něj pyšní? Přečtěte si dnešní článek a zjistěte, na co se zaměřit, aby okolí vašeho domova perfektně lahodilo každému oku.

1. Garážová vrata

Jak vypadají vaše garážová vrata? Působí reprezentativně, nebo už mají něco za sebou a jsou značně opotřebována? Vrata jsou vidět na první pohled, a tak hrají ve vzhledu exteriéru velkou roli. Výborné tepelně-izolační vlastnosti mají sekční garážová vrata. Jednodušší konstrukci, která nezabírá místo, mají rolovací garážová vrata.

2. Plot

Starý plot z rezavého pletiva není vůbec estetický. Pěknější, a dokonce i bezpečnější jsou ploty dřevěné, případně kovové.

3. Brána

Rovněž brána dokáže změnit dojem z vaší zahrady. Jestli máte dost místa, hodí se vám křídlová brána. Pokud tolik prostoru nemáte, je pro vás praktičtější posuvná brána. Nechce se vám pořád vystupovat z auta a otevírat bránu ručně? Nechte se rozmazlovat branou s pohonem, která vám vjezd do zahrady umožní sama.

4. Žaluzie a rolety

Venkovní žaluzie a rolety jsou skvělý způsob, jak chránit bydlení před prudkým slunečním světlem. Zároveň jsou zajímavým doplňkem. Venkovní rolety z hliníku tvoří také těžko překonatelnou překážku pro případné zloděje, kteří by chtěli přijít na návštěvu v době vaši nepřítomnosti.

5. Zahradní nábytek

Abyste se na zahradě cítili opravdu dobře, zapomeňte na plastové židle, ale kupte si stylový zahradní nábytek. S moderními židlemi, stoly a lavicemi se budete cítit jako v dobré restauraci.

6. Pergola nebo terasa

Pergola nebo terasa zlepšují komfort posezení. Terasa je v podstatě pokračování obývacího pokoje do zahrady, její výstavba je ovšem o něco dražší. Vyberte si vyhovující posezení a užívejte si každý den klid na čerstvém vzduchu.

Publikováno: 17. 08. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam