Energie

Využívejte sluneční energii a ušetřete

Popularita solárních systémů rok od roku roste. Rozhlédnete-li se po vašem okolí, pravděpodobně u svých sousedů najdete nejeden kolektor, který využívá sluneční paprsky k přeměně na elektrickou energii. Důvodů, proč se uchylujeme k alternativním zdrojům je hned několik. Rostoucí cena elektřiny, ohleduplnost k životnímu prostředí a v neposlední řadě i dotace ze státní kasy. Jedinou „nevýhodou“ je nutnost počáteční investice. Ta se však i bez státního příspěvku poměrně rychle vrátí. V závislosti na pořizovací ceně jde o 11-15 let. V případě, že o solárním systému uvažujete, se vám budou hodit následující informace.

Výhody solárních systémů v kostce

Pro většinu z nás je prioritou úspora. Solární systémy mají životnost kolem 30 let a náklady na údržbu a obsluhu jsou minimální. Panely lze využívat samostatně, i v rámci stávajícího systému. Kvalitní systémy mají vysoký výkon, který zabezpečí chod domácnosti i bez nutnosti využívání dalších zdrojů energie. Představují nejjednodušší cestu, jak se stát nezávislým na dodavatelích. Dalšími faktory jsou zmíněná ochrana životního prostředí a státní a evropské dotace. Rozhodnete-li se pro výstavbu vlastní fotovoltaické elektrárny, budete moct nadbytečnou energii výhodně prodat.

Využití solárních systémů v praxi

Systémy najdou využití všude, kde je dostatek slunečního záření. Jedinou podmínkou, která je nezbytná pro stoprocentní funkci, je správné umístění. Chcete-li zajistit, aby na panely dopadaly paprsky po co největší část dne, umístěte je jižním směrem. Energie, kterou získáváme ze slunečního záření, se nejčastěji využívá pro solární ohřev vody a to teplé užitkové, ale i v bazénu. Samozřejmostí je i možnost přitápění domu. A tip na závěr? Hledáte-li spolehlivého výrobce pro Brno a okolí, doporučujeme solární systémy Brno. Další informace najdete na www.solarni-vytapeni.eu.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.