Zahrada a rostliny

Připravte se na jarní úklid své zahrady

Určitě jste si všimli, že to venku vypadá tak, že žádá zima nebude. Přestože nás média už několik měsíců masírují informacemi, že za týden dva, „zaručeně“ nasněží, zatím se nic nestalo. Možná. Že je přeci jen pravda, že se na svůj příchod pozvolna připravuje jaro. Uvidíte, že to uteče jako voda a ani meteorologové už si za pár týdnů netroufnou obelhávat nás hrozbami sněhové přikrývky. A protože všichni velmi dobře víme, jak vypadá zahrada na začátku jara, musíme se pustit do jarního úklidu zahrady. Prospěje ji to.

Jarní úklid zahrady a její příprava na následující měsíce patří k nejnepříjemnějším činnostem, které nás během roku na zahradě čekají. Nic se však nedá dělat, oprašte si své zahradní nářadí, které se posledních několik měsíců válelo v kůlně a jde se do práce. Vůbec nejtěžší je odstranit hromady rozmělněného listí, které jste nestihli uklidit před nástupem zimy. Listí musí pryč, aby měla čerstvá travička dostatek prostoru.

Mezi další důležité činnosti, ke kterým budete muset využít zahradní nářadí, je zastřihávání stromků a dřevin, které je nejvhodnější právě na jaře. Během „zimy“ dozajista vítr rozfoukal mnoho věcí tam, kde nemají co dělat. Dejte si tu práci a všechny papírky a další věci posbírejte. Uvidíte, že bude vaše zahrada vypadat mnohem lépe.

V souvislosti s jarním úklidem zahrady se nabízí ještě jedna otázka – máte funkční zahradní nářadí? Pokud patříte mezi zapomnětlivé jedince, kteří nechali polovinu svého arzenálu válet se po zahradě, zbudou vám oči pro pláč. Nářadí, které vám zbylo po dědovi, bude zrezivěle a zralé tak akorát do šrotu. Alespoň však máte dobrý důvod pro koupi nového nářadí, není liž pravda?

Jako velmi kvalitní zahradní nářadí se jeví produkty od společnosti Fiskars. Není tajemstvím, že jsou velmi bytelné a vydrží téměř všechno. Jsou dělané pro „nelidské“ zacházení a zapomínání venku v trávě. Široký sortiment zahradního nářadí a ještě mnohem více, koupíte v Mountfieldu. Na moundfield.cz naleznete aktuální katalog užitečného nářadí. Tak ať vám jde jarní úklid zahrádky pěkně od ruky.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.