Interiér

Na co si dát pozor při výběru sedací soupravy?

Sedací souprava by měla být dominantou obývacího pokoje. Prvkem, který vždy upoutá pozornost každého příchozího bezprostředně poté, co překročí práh místnosti. Pokud to u vás doma vypadá jinak, a zdá se vám, že sedačka spíše překáží či neodpovídá způsobu plánovaného využití, udělejte si radost a pořiďte si novou. Ale po jaké variantě sáhnout, když je výběr tak pestrý? V tomto článku najdete pár skvělých tipů k dobru.

Než se pustíte do výběru konkrétního kusu, důkladně si promyslete budoucí rozmístění nábytku a ostatních prvků v místnosti. Předejdete „přeplněnému“ obýváku, ve kterém není k hnutí i zdánlivě poloprázdné místnosti. Až vám domů novou sedací soupravu přivezou, nebudete tápat, kam s ní – rovnou ji umístíte tam, kde vám udělá nejlepší službu.

Tvar je rozhodující

Na čem skutečné záleží, je tvar. Například sedací soupravy do U jsou jasnou volbou do velkých místností, kde je žádoucí rozdělit prostor na více sektorů. Díky sedačce tohoto typu snadno oddělíte relaxační část od jídelní či pracovní. Do menšího obýváku jsou vhodné sedačky ve tvaru L, případě „účka“ s kratším ramenem.

Pokud se do vaší domácnosti nehodí ani jeden z výše uvedených tvarů, zvažte pořízení čalouněné či kožené sedací soupravy 3+2+1.

Potřebujete postel navíc?

Jestliže u vás čas od času hosté přespí a rádi byste jim dopřáli poměrně komfortní lože, investujte do rozkládací sedací soupravy. Ačkoliv není určena jako náhrada klasické postele, pro občasné přespání je naprosto dostačující.

Záleží i na barvě a materiálu

Aby vám sedací souprava dělala radost, musí být kvalitní, komfortní a snadno čistitelná. Zároveň nepodceňujte výběr barvy – sedačka přece musí ladit s podlahou a ostatním nábytkem! Do domácností plné dětí nejsou příliš vhodné světlé kombinace, protože je na nich vidět i sebemenší flíček.

Nakupujte u prověřeného prodejce

Na sedací soupravy narazíte na každém internetovém rohu, ale spokojení budete jen v případě zavedených prodejců, jako je www.lumax-nabytek.cz. Kromě velkého výběru kvalitního nábytku nezaplatíte ani korunu za dopravu, a navíc můžete nákup probrat s kvalifikovaným konzultantem. Ochotně vám doporučí potah, který si zamilujete na první pohled.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.