Interiér

Na co si dát pozor během malování pokojů?

Není nad vůni čerstvě natřených stěn! Pokud si již delší dobu pohráváte s myšlenkou na renesanci všeho bydlení formou nové výmalby, bude se vám hodit několik praktických tipů. Poskytli nám je zkušení malíři České Budějovice z Malířství Jiří Dráb. Některá fakta vás možná překvapí, nicméně komu jinému důvěřovat než profesionálům, kteří se svým řemeslem zabývají téměř čtvrt století?

Vhodné období pro malování? Bez problémů i v zimě!

Jedním z nejčastějších mýtu je tvrzení, že se během zimy nemá malovat. Někteří malíři tvrdí pravý opak, který – s přihlédnutím k okolnostem – zní naprosto logicky. Po malování se nemusí dlouho větrat a nízké teploty nezpůsobí, že stěny nebudou schnout a začnou plesnivět. Nátěr schne na suchém vzduchu ve vytápěných pokojích rychleji a jeho životnost se prodlužuje. Moderní barvy navíc nejsou zdraví škodlivé a nezapáchají.

S plísní si nemusí poradit ani biocid

Plíseň je nepříjemný a zdraví škodlivý jev, kterého se často nelze zbavit ani biocidními přípravky (např. Savem). Pokud přípravek nezabere ani napotřetí, nezbývá, než podniknout další kroky a zeď renovovat. Ideální je, když barvu odstraníte až na omítku a až poté aplikujete protiplísňový přípravek. Následuje vymalování barvou s příměsí jubocidu.

Díky správné přípravě je úklid po malování hračka

Máte strach, že strávíte až příliš mnoho času úklidem po malování? Pokud před prací odstěhujete veškerý nábytek doprostřed místnosti a pečlivě vše přikryjete igelitem (včetně radiátorů, oken a zásuvek a podlahy), ušetříte spoustu času. Zároveň nezapomínejte na průběžný úklid, především pak v případě oškrabávání omítky.

Profesionální služby nejsou drahé

Malířství České Budějovice podotýká, že profesionální malířské práce nejsou tak drahé, jak si spousta lidí myslí. Odborníci vymalují interiér mnohem rychleji, neudělají nepořádek a postarají se o perfektní výsledek. Ví, co je potřeba udělat a jaké barvy jsou pro danou místnost nejvhodnější. Chcete-li se vyhnout riziku, že během malování uděláte zbytečnou chybu a budete muset proces opakovat, není co řešit.

Na webu Malířství Dráb najdete online kalkulátor, který vám vypočítá náklady na malování dle dispozic místnosti a specifických požadavků. Firma zároveň provádí i nátěry fasád České Budějovice. O profesionalitě vás přesvědčí reference, které najdete v galerii na www.drabmalirstvi.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.