Reality

Jak získat nové bydlení mnohem levněji? Zkuste to v dražbě nemovitostí

Mít tak vlastní dům, který vám a vaší rodině poskytne spoustu prostoru a ideální prostředí k životu… Kdo by o něčem podobném nesnil? Vzhledem k současným cenám nemovitostí ale většina lidí od svého snu upustí a odloží jej na „neurčito“. Je to i váš případ? V tom případě pro vás máme skvělou zprávu. Jak by se vám líbilo získat nemovitosti třeba i za polovinu běžné tržní ceny? Klíčem k vašemu novému bydlení je dražba nemovitostí, v rámci kterých probíhá prodej domů zabavených v exekuci. Prozradíme vám, jaké jsou vaše možnosti!

O jaké položky je největší zájem, a které naopak vydražíte “za hubičku”?

Dražby nemovitostí zní hrozivě, nicméně jde o výhodný způsob, jak získat nové bydlení mnohem levněji. V prvním kole dražby se nemovitosti draží za přibližně dvě třetiny aktuální tržní ceny (tedy běžné prodejní ceny nemovitosti). To samozřejmě neznamená, že dům automaticky vydražíte o 30 % levněji, ale naděje umírá poslední, nebo ne?

Draží-li se nemovitost v atraktivní lokalitě, většinou se konečná cena vyšplhá poměrně blízko k odhadní ceně. V praxi jde o byty a rodinné domy ve velkých městech.

Reality, které se nachází v menších městech nebo méně žádaných místech, se ale velmi často napoprvé nevydraží a „postupují“ do druhého kola dražby. Tehdy se začíná dražit již na cca polovině odhadní ceny a je velmi pravděpodobně, že nemovitosti získáte výrazně levněji.

V dražbách se objevují také další specifické položky, o které většina účastníků aukce nejeví zájem. Jedná se o pozemky a vlastnické podíly, často i ve větších městech a lukrativních lokalitách. Tyto nemovitosti se zpravidla vydraží za neodolatelnou cenu.

Jak dražba probíhá?

Dražby nemovitostí probíhají v předem stanoveném termínu na sjednaném místě a potenciální zájemci musí předem složit tzv. dražební jistotu. Výherce následně doplatí rozdíl mezi konečnou cenou a uhrazenou dražební jistotou. Ostatní účastníci aukce dostanou peníze zpět. Konkrétní údaje u místě a době konání aukce najdete na dražební vyhlášce, kterou zveřejňují exekutoři na své úřední desce. Velmi oblíbenou alternativou jsou dražby nemovitostí online, o kterých se dozvíte více na www.drazby-exekuce-nemovitosti.eu.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.