Interiér

Dřevěná podlaha dá interiéru statut exkluzivity

O podlaze mnozí z nás hovoří jako o vůbec nejdůležitějším interiérovém prvku. A někteří ji dokonce označují za duši celého bydlení… V podstatě mají pravdu a je to právě podlaha, která má zásadní vliv na jeho estetickou stránku a po které naše nohy každý den ujdou spoustu kilometrů. Výběru podlahy, respektive podlahové krytiny bychom tak měli věnovat dostatek pozornost a zvážit všechna pro a proti. Zajímá vás, jak si na tom stojí jeden z nejoblíbenějších materiálů, který se těšil nesmírné popularitě již v minulých staletích?

Dřevěné podlahy a jejich největší výhody

Přírodní materiály jsou v kurzu a dřevo zažívá jakousi renezanci. Není divu, dřevěné podlahy mají oproti ostatním typům krytin podstatné výhody, které mají zásadní vliv na celkovou kvalit života. Jde o snadnou a velmi rychlou pokládku, jednoduchou údržbu a nenáročnou renovaci, možnost kombinace s podlahovým vytápěním (Pozor, některé typy dřevěné podlahy nejsou pro podlahové vytápění vhodné! Doporučujeme dvouvrstvé podlahy, u kterých nedochází ke vzniku spát jako v případě podlahy z masivu.) a nízká prašnost prostředí. Nebudeme si však nic nalhávat, hlavní devizou je punc exkluzivity. Dřevo je v případě podlahy jakýmsi zhmotněním luxusu a v případě exotických dřevin to platí dvojnásob. PVC, lino ani koberce ho v tomto ohledu překonat nemohou.

U výhod ještě na chvíli zůstaneme. Dřevo s kvalitní povrchovou úpravou je velmi příjemné na dotek, je pružné, nehlučné a tvarově stálé. Hodí se do do každého interiéru s průměrnou teplotou v rozmezí 18 – 22°C a vlhkostí vzduchu 50 %. A životnost? Budete-li se o podlahu příkladně starat, pravděpodobně se za pár desítek let stane nejstarším artiklem, který doma máte… Jedinou nevýhodou může být vyšší pořizovací cen, ale s tou se u kvalitních krytin do jisté míry počítá.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.