Zahrada a rostliny

Zasklení zimních zahrad

Ten kdo plánuje stavbu zimní zahrady, neměl by podcenit zejména volbu dodavatele. Výroba zimních zahrad je dosti náročná zejména finančně, proto kvalitní dodavatel je zárukou úspěchu. Na trhu lze vybírat z řady dodavatelů, ale jak vybrat toho pravého? Zkuste například prozkoumat internet a podívat se na recenze.

Existuje široká nabídka konstrukcí a zasklení a právě ten kdo se sám nedokáže vyznat v této široké nabídce, si musí nechat poradit od odborníků. V tomto článku se zaměříme na zasklení zimních zahrad, jaké zasklení zvolit, aby nám zimní zahrada dělala radost a nebyly s ní žádné zbytečné starosti navíc.

Kvalitní sklo v zimní zahradě je jeden z nejdůležitějších prvků pro její správné fungování. Sklo do zimních zahrad musí mít zejména dobré tepelně-izolační vlastnosti, které zajistí teplo. K tomuto účelu jsou určená dvojskla nebo trojskla, která jsou charakteristická nízkou hodnotou součinitele prostupu tepla.

Další roli hraje také tzv. solární faktor, ten určuje, kolik sluneční energie sklo pustí do zimní zahrady. Kdo chce v zimní zahradě maximálně využít solárních zisků, by měl vybírat sklo s vysokým solárním faktorem. Naopak ten, kdo nechce, aby zimní zahrada byla zbytečně přehřívána, tak by měl zvolit speciální protisluneční skla, to jsou skla, která mají nízký solární faktor. Kompromisem pak může být kombinace skla, které má vysoký solární faktor a stínících systémů, to jsou například markýzy nebo screenové clony.

Zasklení v zimní zahradě by nijak nemělo ohrozit bezpečí jak dospělých, tak dětí. K tomuto účelu je proto ideální, když vnitřek zasklení je opatřen bezpečnostním lepeným sklem, které zaručí, že v případě nárazu a následného rozbití se nevysype.

Která zasklení nejsou vhodná do zimní zahrady

Zimní zahrady by neměly být opatřeny polykarbonátovým zasklením. Jeho minusy spočívají v barevné nestálosti a také u něho často dochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř komůrek. Tyto komůrky poté způsobují vznik plísně. Dalšími nevhodnými skly jsou skla jednoduchá, která mají špatné izolační vlastnosti, tato okna jsou vhodná spíše pro jednoduché zasklení různých přístřešků či pergol.

I vy máte právo na krásné interiérové dveře

Jak vybrat levné interiérové dveře? Klikněte na odkaz a dozvíte se více!

Dejte svým dveřím styl

V e-shopu interie.cz pořídíte krásné fototapety na dveře za akční ceny!

Posuvné dveře řeší nedostatek místa

Řešíte problém s dveřmi v malé koupelně? Elegantním řešením je pořídit posuvné dveře do koupelny!