Interiér

Se správnou sedací soupravou bude váš domov perfektní

Sedací soupravy, ať rohové nebo třeba ty do tvaru U, najdou uplatnění v každém obývacím pokoji. Pro jejich variabilitu, design a funkčnost jsou v posledních letech upřednostňovány před křesly a klasickými pohovkami.

Sedací soupravy dokážou nahradit postel i skříň

Obrovskou výhodou nejen rohových rozkládacích sedaček, nýbrž i těch do tvaru U je možnost využít je k příležitostnému i pravidelnému spaní. Po rozložení nahradí klidně dvě lůžka, čímž poskytnou dostatek místa ke kvalitnímu odpočinku. Disponujete-li tedy menším bytem a vlastní ložnice se vás netýká, koupě rozkládací sedací soupravy vyřeší prostorové problémy dokonale. Přes den slouží jako místo k sezení, v noci pak supluje postel. Úložné prostory sedacích souprav si mnohdy nezadají s místem v šatní skříni. Lze do nich uskladnit lůžkoviny, sezónní oblečení nebo třeba, teď před Vánocemi, dárky pro vaše ratolesti.

Tvar sedací soupravy podle písmen

V okamžiku, kdy se rozhodnete pořídit si do obývacího pokoje rozkládací sedací soupravu, budete stát před volbou, v jakém tvaru ji vlastně chcete. Sedačky ve tvaru L jsou vhodnější pro menší prostory, přesto nabídnou dostatek míst k sezení pro vás, rodinu i návštěvy. Vybírat lze ve variantě pravého či levého rohu, u některých sedaček je možnost měnit rohy podle potřeby. Poněkud více místa zasluhuje sedací souprava do tvaru U. Plně nahradí křesla a další místa k sezení.

Čalounění nebo kůže?

Čalouněné sedací soupravy mají několik pozitivních vlastností, díky nimž dostávají přednost před těmi koženými. Materiálů, vzorů a barev má čalounění téměř nekonečně mnoho. Záleží jen na vás, jak chcete, aby vaše sedačka vypadala, doplňovala prostor. Ačkoliv se hůře čistí než kůže, v současné době bývají potahy pratelné. A také cena se pohybuje v příjemných hodnotách. Kůže vypadá na nábytku luxusně, vkusně. Dbáte-li na jednoduchost a eleganci, bude pro vás sedací souprava potažená kůží rozhodně to pravé. Pořizovací cena je vyšší, nicméně životnost je opravdu dlouhá už jen při základní údržbě, která není nijak složitá.

Vybíráme interiérové dveře

Jak vybrat levné interiérové dveře? Klikněte na odkaz a dozvíte se více!

Dejte svým dveřím styl

V e-shopu interie.cz pořídíte krásné fototapety na dveře za akční ceny!

Posuvné dveře řeší nedostatek místa

Řešíte problém s dveřmi v malé koupelně? Elegantním řešením je pořídit posuvné dveře do koupelny!