Pojištění

Nenechte dům napospas zlodějům

Už delší dobu se chystáte na delší dovolenou? Jistě na ni máte nárok, jen si dejte pozor na to, zda se bez vás obejde vaše domácnost. Respektive bude vám ji mít kdo pohlídat? V dnešní době si musíme na své věci dávat pozor více, než kdy dříve a nezapomenout na to, že bytaři nikdy nespí. Zlodějíčci, ale i organizované gangy přesně vytipovávají byty, kde se momentálně nikdo nenachází a dokonale je vybílí. Chcete vědět, jak se dá proti vloupání bránit?

 

V prvé řadě je dobré dbát na prevenci a pořídit si kvalitní bezpečnostní zámky. Ty se dají koupit již od dvou či třech tisíc korun a dají se odemknout jen speciálním klíčem. Oblíbené jsou trojhranné varianty, které jdou napodobit velmi špatně. Pro profíky samozřejmě není problém otevřít i bezpečnostní zámky, případně vypáčit celé dveře. Vyplácí se nechat zalít futra betonem a znemožnit tak páčení. Ale protože si zloděj vždycky najde cestu, musíte myslet i na situaci, že se dostane dovnitř.

 

V dnešní době není problém koupit bezpečnostní čidla a kamery, které automaticky odešlou videonahrávku s pachatelem na váš mobilní telefon či automaticky alarmují policii. Tyto „hračičky“ nejsou dvakrát levné, ale pokud máte v bytě či domku drahé vybavení, vyplatí se.

 

Samozřejmostí by mělo být i pojištění domácnosti, pro případ, že nepomohou bezpečnostní zámky, ani kamery. Sledujte rubriku pozorně a najdete tipy na pojištění, které se vám bude hodit.