Kuchyně

Na co myslet při zařizování nové kuchyně?

Plánujete rekonstrukci kuchyně, ale nevíte, od čeho se „odpíchnout“? Pokud jste došli k závěru, že současné prostředí vašemu kuchařskému umění nestačí, dopřejte si komfortní pracovní prostor, který snoubí eleganci, funkčnost, ergonomii a kvalitu. V takové kuchyni budete trávit čas mnohem raději, a to nejen za sporákem. A my vám prozradíme několik praktických tipů, které by se vám mohly hodit…

Moderní kuchyně ve většině domácností neslouží jen jako přípravna pokrmů. Naopak přebrala funkci společenské místnosti. Čím dal častěji se v kuchyni scházíme s rodinou i z jiných důvodů než je stolování. Neváháme do kuchyně pozvat svou návštěvu a strávit s ní příjemné chvilky u kávy či čaje. I proto se vyplatí promyslet uspořádání všech prvků a vytvořit útulné prostředí, ve kterém se budete cítit skvěle.

Maximální využití prostoru

Středobodem místnosti je kuchyňská linka, na které se odehrává příprava jídla od A do Z. V menších bytech je ideální moderní kuchyně na míru, která vytěží z daného prostoru maximum. Špatnou volbou však nejsou ani sektorové kuchyně – i ty jsou do určité míry variabilní a umožňují kombinaci jednotlivých dle individuálních možností.

Investice do kvality se vyplatí

Je-li ve vašich finančních možnostech investice do dražších, ale o to odolnějších materiálů, neváhejte. Kvalitně zpracovaná kuchyně vydrží jako nová po celé roky! To samé platí i v případě spotřebičů do kuchyně. Na trhu je sice k mání nespočet velmi levných přístrojů, ale ty vám nenabídnou pokročilé funkce jako spotřebiče renomovaných značek. Při výběru myslete i na spotřebu a hlučnost.

Nezapomeňte na stylové posezení

V kuchyni by neměl chybět ani vkusný jídelní stůl a židle. Ideální volbou do menších interiérů jsou kuchyňské rohové sestavy. Do větší kuchyně se bez problémů vejde klasický jídelní stůl.

Na závěr jsme si nechali tip na online katalog nábytku, který můžete využít jako zdroj nekonečné inspirace. Najdete ho na www.katalognabytek.cz a čítá desítky tisíc položek. Samozřejmě nechybí luxusní a levné kuchyně – stačí si vybrat a objednat!