Interiér

Jak bojovat se slunečními paprsky a nedostatkem soukromí

Máte velký problém s ostrým sluníčkem, které se vždy v určitou hodinu objeví v některém z vašich pokojů? Některé okna jsou zkrátka umístěny tak nešikovně, že vás bude pronikající sluneční záření velmi rušit. Máte-li pokoj umístěn na „špatnou“ stranu, můžete situaci velmi elegantně vyřešit. Jak to, že ještě nemáte žaluzie či předokenní rolety? V dnešní době je k mání celá řada velmi vkusných žaluzií, ale i dalších stínících systémů, takže si určitě vyberete. Každý má své specifické výhody, které musíte zvážit.

Pakliže máte omezený rozpočet, budou pro vás nejvhodnější klasické žaluzie. Můžete si vybrat z celé řady barev, již dávno nejsou k dispozici pouhé dvě, tři základní barvy. Žaluzie jsou klasikou, která neurazí a při vhodném výběru barvy dokonce doplňuje zbytek interiéru. Jedná se o slušnou ochranu před sluncem, ale i zvědavými pohledy zvenčí. Pokud však toužíte po něčem opravdu stylovém, vyberte si rolety.

Předokenní rolety jsou velmi moderním architektonickým prvkem, který bude vašemu bydlení opravdu slušet. Montují se z venkovní strany okna a jsou tak nejen optickou clonou, ale také mechanickou bariérou. K dostání jsou i rolety s časovačem, který se vždy v určitou hodinu sepne a rolety se samy zatáhnout. Ideální pro ty, kteří nejsou často doma a chtějí vzbudit dojem, že dům není prázdný. Samotné rolety jsou samozřejmě regulovatelné, sami si určíte, jak moc mají stínit. Stejně jako žaluzie vás i rolety ochrání před zvědavci, kteří se rádi koukají, co máte k večeři.

Montáž žaluzií či rolet není náročná, pravděpodobně ji zvládnete i svépomocí. Pokud nechcete riskovat, že něco uděláte špatně, povolejte k montáži firmu. Ta provede montáž rychle a za přijatelnou cenu. Bez kvalitního stínícího systému se opravdu neobejdete a to nejen v létě, ale i během celého roku.