Bazény

Chcete se koupat nehledě na počasí? V zastřešeném bazénu můžete!

Léto, to je synonymum pro vodní radovánky a ani vy jistě nevynecháte jedinou příležitost k tomu, abyste prosluněné počasí využili ke koupání v bazénu. Budete-li mít štěstí, užijete si ho dosytosti, ale co když bude koupací sezóna „uplakaná“? Počasí si z nás momentálně dělá legraci a bude-li tomu tak i nadále, zřejmě nám nezbude, než navštěvovat krytý aquapark. Anebo se zařadit po bok těch, které deštivé počasí nerozhází a naopak si koupání vychutnávají plnými doušky. Kam tím míříme? K systému zastřešení bazénů, které vám přinese spoustu výhod.

Jaké výhody vám zastřešení bazénu přinese?

Zastřešení bazénů představuje perfektní způsob, jak si prodloužit koupací sezónu až o několik dlouhých měsíců. Můžete se díky němu začít koupat v době, kdy soused ještě ani nenapustil bazén a skončit až v momentě, kdy ostatní dávno zazimovali. Důvod je prostý – díky „skleníkovému efektu“ se voda v zastřešeném bazénu ohřívá mnohem rychleji a naopak se pomaleji ochlazuje. Stačí pár prosluněných dní a voda bude připravena ke koupání.

Ušetříte na chemii

Rychlejší ohřev vody je ale jen jednou z mnoha výhod zastřešení. Tou další je ochrana vody před pádem nečistot a tedy i rychlému množení škodlivých organismů. Pravidelnému přidávání bazénové chemie se sice nevyhnete, ale rozhodně nespotřebujete takové množství jako v případě nezastřešeného bazénu. To je pro pro osoby, které jsou citlivé na chlor a ostatní agresivní látky obsažené v přípravcích na čištění vody, skvělá zpráva.

Bezpečnost především

Koupání za „psího“ počasí, křišťálově čistá voda… ani tím ale výčet argumentů, které jasně hovoří pro zastřešení, nekončí. Jsou-li mezi obyvateli vaší domácnosti také malé děti a zvířecí mazlíčci, pak oceníte také ochranný faktor – konstrukce, která bazén obklopuje, zamezí jejich pádu.

Doplněk i dominanta každé zahrady

Tak co vy na to, půjdete do zastřešení a užijete si koupací sezónu jako nikdy předtím? Obavy z toho, že konstrukce naruší harmonickou scenérii vaší zahrady, hoďte za hlavu. Moderní zastřešení je nejen stoprocentně funkční, ale také estetické a dotažené do posledního detailu. Vzhledem k množství nabízených typů je jen na vás, jestli sáhnete po variantě, která se stane dominantním prvkem, nebo naopak nerušeně zapadne do okolí…

Zastřešení bazénů 02

Zastřešení bazénů 03

Zastřešení bazénů